MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 7.01.2024 w Łebie. Najważniejsze wydarzenia od 31.12 do 6.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.12 a 6.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyjątkowy koncert chóru "Dzieło Miłosierdzia" w parafii Miłosierdzia Bożego w Lęborku”?

Przegląd tygodnia: Łeba, 7.01.2024. 31.12 - 6.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyjątkowy koncert chóru "Dzieło Miłosierdzia" w parafii Miłosierdzia Bożego w Lęborku

Przed wypełnionym publicznością kościołem Miłosierdzia Bożego w Lęborku wystąpił chór parafialny "Dzieło Miłosierdzia. To nie był jednak tylko koncert w repertuarze najbardziej znanych kolęd, ale widowisko zaaranżowane na audycję radiową, w której pojawiły się postaci błogosławionego Tomasza z Celano czy jednego z trzech króli. Koncert brawurowo poprowadził parafialny organista Maciej Naczk, który do wspólnego kolędowania zaprosił publiczność. Nad całością czuwał ks. proboszcz Rafał Cieszyński.

📢 Tak wyglądał XIII Orszak Trzech Króli w Gdańsku. Tegorocznym hasłem jest „W jasełkach leży!”

6 stycznia w 2024 roku wypadł w sobotę. Ulicami Gdańska przeszedł kolejny Orszak Trzech Króli, a jego hasłem było „W jasełkach leży!”. Tak wyglądał pochód w Gdańsku 2024 - zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

📢 Świadczenie wspierające. Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością? Sprawdź! ZUS informuje: Ważna jest kolejność wniosków

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafiły pierwsze wnioski o świadczenie wspierające. Niestety, jak informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik ZUS w Gdańsku, wnioski te są niekompletne. Aby otrzymać wsparcie, trzeba w pierwszej kolejności uzyskać decyzję wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności, która ustali poziom potrzeby wsparcia. Dopiero kolejny krok to wniosek do ZUS-u o świadczenie wspierające.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.01.2024: 31.12-6.01.2024 Łeba: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łebie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nie uwierzysz, jakie rzeczy ludzie chcą oddać za darmo na OLX! Zobacz, co znaleźliśmy w ogłoszeniach ze stycznia 2024 roku

Za darmo na OLX: stojak na gitarę, smycz do kluczy, zestaw dupereli, gorset wyszczuplający, drzewa, słoma - to tylko niektóre rzeczy, jakie Polacy chcą oddać za darmo za pośrednictwem serwisu OLX. Niektóre są naprawdę zadziwiające. Ciekawe, czy te rzeczy znajdą nowych właścicieli? Zresztą zobaczcie sami w naszej galerii zdjęć.

📢 W Łebie najpierw Orszak Trzech Króli a potem koncert Olgi Bończyk

W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele Katolickim. O godz. 15.30 sprzed Rybackiego Centrum Kultury i Formacji "Boleniec" w Łebie wyruszy Orszak Trzech Króli. Na godz. 18 zaplanowany został koncert Olgi Bończyk w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

📢 Prawie pół kilometra ulicy Myśliwskiej w Lęborku z asfaltem. Pozostałe prace w drugim etapie

Zakończony został pierwszy etap budowy ulicy Myśliwskiej w Lęborku. Droga złożona z dwóch jezdni przedzielonych rowem zyskała prawie pół kilometra asfaltowej nawierzchni. Obecnie w ratuszu przygotowywany jest przetarg na budowę pozostałych odcinków ulicy Myśliwskiej.

📢 Były wiceprezydent Gdańska oskarżony o przestępstwo seksualne wobec małoletniego

30 stycznia 2024 r. ma rozpocząć się przed gdańskim Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ proces byłego wiceprezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotra K. Prokuratura oskarża go o seksualne wykorzystanie zależności wobec małoletniego.

📢 Afery z "lichwą mieszkaniową" dalszy ciąg. Kolejne osoby zostały oskarżone w sprawie oszustw na kwotę aż 47 milionów złotych!

Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu kolejny już, dziewiąty akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym tzw. „lichwy mieszkaniowej”. Objęto nim pięciu oskarżonych. Prokuratorzy zarzucają im popełnienie łącznie siedemnastu przestępstw na szkodę dwudziestu osób.

📢 Trudna sytuacja na drogach i przerwy w dostawie prądu. Opady śniegu na Pomorzu

Poranek rozpoczyna się spływającymi do służb zgłoszeniami o utrudnieniach i lokalnie zablokowanych drogach w wielu punktach regionu. Nie lepiej było w nocy. Strażacy wyjeżdżali wiele razy do usuwania przeszkód na drogach.

📢 Po raz 12 z Lubowidza do Mostów przejdzie Orszak Trzech Króli

W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Już po raz 12 Orszak Trzech Króli wyruszy z Lubowidza w kierunku Mostów, tym razem pod hasłem „W jasełkach leży". Przejście orszaku poprzedzi Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lubowidzu.

📢 Marznące opady spowodowały duże opóźnienia pociągów. Są nowe informacje dla pasażerów

Pogoda spowodowała duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. Jak poinformował Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A, marznący deszcz spowodował od wczorajszego (03 stycznia) wieczora oblodzenie sieci trakcyjnej na odcinku między Nasielskiem a Działdowem na linii Warszawa – Gdańsk. Obecnie utrzymywany jest przejazd pociągów dalekobieżnych.

📢 Zima na pomorskich ulicach. Oblodzone drogi i trakcje kolejowe

Zima wróciła do Trójmiasta, a wraz z nią oblodzone ulice i trakcje kolejowe. Wstrzymany został ruch pociągów na linii 202 Słupsk-Lębork. Pociągi stoją z powodu oblodzenia trakcji, a dwa kolejne czekają tam już od godziny 17:00.

📢 Aplikacja „System FALA” zwiększa zasięg. Testować można ją już w Lęborku, Pucku, Władysławowie i Chojnicach

Od dzisiaj (3 stycznia 2024 r.) w komunikacji publicznej w Lęborku, Pucku, Władysławowie i Chojnicach można już korzystać z aplikacji mobilnej „System FALA”. Umożliwia to zakup biletu jednoprzejazdowego lub czasowego, a także zakup i automatyczne odnowienie biletu okresowego imiennego.

📢 Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2023. Zgłoszenia tylko do 5 stycznia

Jeszcze tylko do 5 stycznia kluby i stowarzyszenia, przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu lęborskiego oraz członkowie Powiatowej Rady Sportu mogą zgłaszać kandydatów do konkursu "Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2023". Zgłaszani kandydaci muszą reprezentować kluby lub stowarzyszenia, których działalność jest prowadzona na terenie Powiatu Lęborskiego, bądź zamieszkiwać w Powiecie Lęborskim. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Sportu Powiatu Lęborskiego.

📢 Trudne warunki na pomorskich drogach. Intensywne opady śniegu w niektórych miejscach doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego

Na drogach wojewódzkich przeważa błoto pośniegowe i lokalna śliskość - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich. Od godzin nocnych 3 stycznia na Pomorzu nie ustają opady śniegu. Silne opady, a wcześniej marznący deszcz spowodowały, że na drogach jest ślisko, zaś wiele tras stało się trudnymi do przejazdu.

📢 Nowi Menedżerowie są zwykle awansowani bez umiejętności liderskich

TIDE SOFTWARE URUCHOMIŁ 2-LETNIE STUDIA DLA MANAGERÓW W AKADEMII L. KOŹMIŃSKIEGO.

60% nowych menedżerów osiąga gorsze wyniki w ciągu pierwszych dwóch lat pracy . Wiele spółek, w tym technologicznych, w których jest duża liczba wysoko wykwalifikowanych specjalistów szuka rozwiązań, by przygotować swoich menedżerów do roli lidera.

📢 W ostatni weekend roku kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu lęborskiego

To był pracowity, ostatni weekend 2023 roku i 1 stycznia 2024 roku dla lęborskich policjantów. Nie tylko zajmowali się kolizjami w Lęborku, Łebie i na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, ale interweniowali też wobec dwojga nietrzeźwych kierowców. Policjanci apelują o ostrożność i rozsądne zachowanie na drogach.

📢 Prasówka z grudnia 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Łebie? Bądź na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łeby najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Pierwsi turyści dotarli nad morze świętować sylwestra. Akcja ratunkowa służb. Mężczyzna pod wpływem alkoholu w kanale portowym w Łebie”?

📢 Sylwester na Pomorzu. Policjanci interweniowali ponad 1000 razy

38 kolizji, jeden wypadek i ponad tysiąc interwencji - tak pomorska policja podsumowała swoje działania podczas nocy sylwestrowej z niedzieli na poniedziałek, 1 stycznia. Co dość zaskakujące, policjanci nie odnotowali przypadków niewłaściwego obchodzenia się z pirotechniką. Najczęściej brali udział w akcjach związanych z zakłócaniem porządku publicznego.

📢 Bilans interwencji pomorskich strażaków. Wyjeżdżali do akcji 86 razy

Sylwestrowa noc w województwie pomorskim była względnie spokojna dla straży pożarnej. Początek 2024 roku obył się bez żadnych większych zdarzeń, ale nie brakowało mniejszych interwencji. Strażacy najczęściej wyjeżdżali do płonących wiat i śmietników.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto