Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 31.03.2024. Co działo się w Łebie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.03 a 30.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Łeba wybuduje PSZOK a potem z gminą Wicko utworzy spółkę komunalną. To ma obniżyć koszty wywozu śmieci”?

Przegląd tygodnia: Łeba, 31.03.2024. 24.03 - 30.03.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Łeba wybuduje PSZOK a potem z gminą Wicko utworzy spółkę komunalną. To ma obniżyć koszty wywozu śmieci

Łeba dopina ostatnie formalności związane z planowaną budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Do Urzędu Marszałkowskiego został złożony wniosek dotyczący realizacji tej inwestycji. To pierwszy krok do budowy zamkniętego systemu gospodarki odpadami. Kolejnym ma być utworzenie przez Łebę miejskiej spółki komunalnej, która będzie odbierała i wywoziła odpady.

📢 Nadleśnictwo Cewice zorganizowało Otwarte Sadzenie Lasu. Drzewka sadziła młodzież, urzędnicy, strażacy i żołnierze

Wspólne sadzenie lasu pracowników Nadleśnictwa Cewice z mieszkańcami to już tradycja. Tym razem sadzonki drzew były wkopywane w miejscu, gdzie w 2017 roku przeszła nawałnica.

📢 Przedwojenne wielkanocne zwyczaje i obyczaje. Siuda Baba, degowanie

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Poprzedzone jest Wielkim Tygodniem, w którym mówi się o ważnych dla chrześcijan wydarzeniach. Triduum Paschalne (ostatnie trzy dni Wielkiego Tygodnia - czwartek, piątek, sobota) to opis ostatnich chwil życia Jezusa Chrystusa na ziemi i jego męki. Niedziela to zmartwychwstanie.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 31.03.2024: 24.03-30.03.2024 Łeba: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łebie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Łeba sprzed lat. Pamiętacie te plaże i kawiarenki?

Na archiwalnych zdjęciach możemy oglądać Łebę inną niż dziś. Inwestycje zmieniły nadmorski kurort, ale pozostał jego kameralny charakter, który co roku ściąga nad morze rzesze turystów.

📢 Piotr Müller z wizytą w Lęborku. Wsparł kandydatów PiS do rady miasta i powiatu [WIDEO]

W Lęborku kandydaci PiS do samorządu odpowiedzieli o swoich pomysłach na miasto i powiat a Piotr Müller poseł na Sejm RP, ostro skrytykował działania obecnego rządu.

📢 Equinor i Urząd Miasta w Łebie przesadzili młode sosny z terenu na którym powstanie baza serwisowa

Equinor wraz z Urzędem Miasta Łeba zorganizował akcję przesadzania młodych sadzonek sosny z działki, która posłuży jako baza serwisowa dla morskich farm wiatrowych Bałtyk I, II i III.

📢 Lęborczanie pokazali, jak bardzo zależy im na losie zwierząt. Sukces trzeciej zbiórki

Zakończyła się prowadzona od stycznia w Lęborku zbiórka dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce i tych, którymi opiekuje się stowarzyszenie "Serce kotom". Jej organizatorami byli Marcin Pobłocki, Krzysztof Wetta i Nikola Pobłocka, których wspomogła grupa wolontariuszy.

📢 Tropikalne kleszcze-giganty w natarciu. Wkrótce dotrą do Polski. Mogą roznosić śmiertelne choroby. Jak się przed nimi chronić?

Wiosna oznacza nie tylko piękną pogodę, ale też wzmożoną aktywność kleszczy. Zmiany klimatu sprawiły jednak, że groźne pajęczaki są aktywne przez cały rok, a obok rodzimych gatunków pojawiają się nowe. Tropikalne kleszcze-giganty obserwuje się już u naszych zachodnich sąsiadów, a wkrótce mogą pojawić się też u nas. Mogą one przenosić śmiertelne choroby takie jak gorączka krwotoczna kongijsko-krymska. Jak się przed nimi chronić?

📢 W Łebie rośnie baza serwisowa Baltic Power dla Morskich Farm Wiatrowych. Powstaną na wysokości Łeby i Choczewa

W styczniu ruszyły prace przy budowie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power. Obecnie trwają prace przy budowie budynku biurowego, magazynu i przebudowywane jest nabrzeże. Morskie Farmy Wiatrowe powstaną na wysokości Łeby i Choczewa (pow. lęborski).

📢 Lęborski szpital otworzył filię Centrum Zdrowia Psychicznego w Wejherowie

Placówka w Wejherowie została uruchomiona przez lęborski szpital w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, realizowanego w oparciu o organizację Centrów Zdrowia Psychicznego.

📢 Trzech kierowców "wpadło" w weekend. Grozi im odsiadka

Lęborscy policjanci zatrzymali trzech kierowców. Dwóch z nich kierowało mimo cofniętych uprawnień, trzeci prowadził pijany. W aucie jednego z kierowców policjanci znaleźli marihuanę.

📢 Będzie praca przy serwisowaniu Morskich Farm Wiatrowych w Łebie. Przedstawiciele Equinoru spotkali się z mieszkańcami [WIDEO]

W Łebie rośnie już baza serwisowa morskich farm wiatrowych należąca do Baltic Power a wkrótce w jej sąsiedztwie rozpocznie się budowa bazy Equinoru. Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości liczą że Morskie Farmy Wiatrowe "rozkręcą" lokalną koniunkturę o czym zapewniają także sami inwestorzy. W Łebie przedstawiciele Equinoru spotkali się z mieszkańcami i przedstawili plany swojej działalności.

📢 Powstaje pierwsza cerkiew w Lęborku. Biskup poświęcił kamień węgielny

W Lęborku budowana jest pierwsza cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra. Biskup Arkadiusz Trochanowski, ordynariusz Eparchii Olsztyńsko - Gdańskiej, dokonał poświęcenia kamienia węgielnego. Uroczystości na placu budowy poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem biskupa, odprawiona w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, gdzie modlą się wierni greckokatoliccy.

📢 Tancerki z lęborskiego SP 8 wróciły z workiem medali z ogólnopolskiego turnieju tańca "Kaszubski Stolem"

Młode tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku zdominowały podia podczas Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych "Kaszubski Stolem". To kolejny sukces tancerek prowadzonych przez opiekunki Mirosławę Jóźwiak i Klaudię Jóźwiak-Hachaj.

📢 Prasówka 24.03.2024 z całego tygodnia w Łebie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.03 a 23.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie”?

📢 Uroczyste przekazanie nowego samochodu dla OSP Łebunia. Strażacy docenieni

W Łebuni został uroczyście przekazany nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, który kosztował ponad 1,17 mln zł. Wśród gości uroczystości byli Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski oraz radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Iwona Mielewczyk. Swój wkład w zakup i wyposażenie samochodu miała społeczność Łebuni, która w ramach różnych akcji zebrała 100 tys. zł.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto