MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 14.04.2024 w Łebie. Najważniejsze wydarzenia od 7.04 do 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.04 a 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sprawdź wyniki głosowania w wyborach 2024 do rady miasta i na burmistrza w Łebie”?

Przegląd tygodnia: Łeba, 14.04.2024. 7.04 - 13.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sprawdź wyniki głosowania w wyborach 2024 do rady miasta i na burmistrza w Łebie

Kto objął fotel burmistrza Łeby, a kto zdobył mandat radnego miasta w wyborach samorządowych 2024? Jak zagłosowali mieszkańcy? Czekamy na oficjalne wyniki PKW. Gdy tylko będą dostępne, podzielimy się nimi z Wami w tym artykule. Zapisz sobie link, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

📢 Oto wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Wicko w wyborach samorządowych 2024

PKW podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, którzy kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 zdobyli największe poparcie i otrzymali mandat radnego gminy oraz jaki rezultat uzyskali kandydaci na wójta gm. Wicko. Poniżej przedstawiamy pełną listę. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu.

📢 Policjantka pomogła osobie w kryzysie psychicznym. W nocy obudził ją krzyk zakrwawionego mężczyzny

Krzyk obudził policjantkę. Zobaczyła na sąsiedniej posesji słaniającego się na nogach, krwawiącego mężczyznę, zareagowała błyskawicznie. Udzieliła mu pierwszej pomocy i wzywała jednocześnie karetkę pogotowia.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.04.2024: 7.04-13.04.2024 Łeba: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łebie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Największa farma wiatrowa na Morzu Bałtyckim szykuje się do aukcji. Projekty Bałtyk wygenerują nawet 10 000 miejsc pracy

Equinor i Polenergia złożyły wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla infrastruktury przyłączeniowej morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I, która jest przygotowywana do udziału w aukcji w 2025 roku. Bałtyk I to projekt największej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim i jednocześnie najbardziej zaawansowany projekt tzw. drugiej fazy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Przy realizacji farmy wiatrowej Bałtyk I skorzystamy z najlepszych rozwiązań wypracowanych przy budowie wcześniejszych projektów, Bałtyk II i Bałtyk III. To znacznie usprawni proces inwestycyjny – podkreślają obie firmy.

📢 Znamy skład sejmiku województwa pomorskiego. Komu zaufali wyborcy na Pomorzu? Samodzielne rządy Koalicji Obywatelskiej, 10 mandatów dla PiS

20 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 10 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 3 mandaty dla Trzeciej Drogi. Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki do sejmiku województwa pomorskiego. Kto znalazł uznanie w oczach wyborców na Pomorzu?

📢 Prezentujemy wyniki wyborów do rady gminy Wicko

Przedstawiamy skład rady gminy Wicko. Większość w radzie zdobył komitet urzędującego wójta gminy Wicko, KWW Dariusza Waleśkiewicza.

📢 Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Łebie. Agnieszka Derba z największą liczbą radnych

Komitet Agnieszki Derby "bierze" Rade Miejską Łebie. Burmistrz Andrzej Strzechmiński wprowadził do rady zaledwie dwóch swoich radnych.

📢 Wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Lęborku

Kto się dostał do Rady Miejskiej w Lęborku? Prezentujemy osoby, które uzyskały mandat radnych Rady Miejskiej w Lęborku. Jest wśród nich sporo nowych twarzy i najważniejsza roszada: Jarosław Litwin zmienia miejsce z radnego na fotel burmistrza, natomiast dotychczasowy burmistrz Witold Namyślak może zasiąść w radzie miasta.

📢 Lębork ma nowego burmistrza. Zmiana na stanowisku wójta w gminie NWL, druga tura w Łebie. Oficjalne wyniki

Oficjalne wyniki w wyborach na stanowiska burmistrzów i wójtów w powiecie lęborskim. Zmiany na kluczowych stanowiskach w Lęborku i gminie Nowa Wieś Lęborska. W Łebie odbędzie się druga tura wyborów. Bez zmian w gminie Wicko i Cewice.

📢 Nieoficjalne wyniki w wyborach na wójtów i burmistrzów w powiecie lęborskim. Szykują się zmiany

Według nieoficjalnych wyników Jarosław Litwin zmieni na stanowisku burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W gminie Nowa Wieś Lęborska Szymon Medalion zastąpi Zdzisława Chojnackiego, natomiast w Łebie Agnieszka Derba wygrała z Andrzejem Strzechmińskim, chociaż tu jeszcze zdecyduje druga tura. W gminie Cewice niewielka liczbą głosów wygrał dotychczasowy wójt, Jerzy Bańka. W gminie Wicko pozostaje na stanowisku wójta Dariusz Waleśkiewicz.

📢 Wyniki samorządowe na Pomorzu. Kto stracił władzę, kto nowy pojawił się w polityce i czy w Trójmieście doszło do zmian? Sprawdź wyniki!

Znane są wyniki wyborów samorządowych na Pomorzu. Kto utrzymał władzę, kto musi pożegnać się z urzędem, a kto nowy pojawi się w ławach rad miejskich, gminnych, czy powiatu? Sprawdź razem z "Dziennikiem Bałtyckim" wyniki wyborów samorządowych w województwie pomorskim.

📢 Wybory samorządowe 2024. Koalicja Obywatelska z władzą w 10 sejmikach wojewódzkich

W wyborach samorządowych, według wyników exit poll, zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Największa partia opozycyjna zdobyła 33,7 proc. głosów. Niewiele mniej ma Koalicja Obywatelska. Partia premiera Donalda Tuska zdobyła 31,9 proc. Według wyników do sejmików, dwie największe partie podzieliły się władzą w sejmikach wojewódzkich?

📢 Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory samorządowe 2024. Frekwencja wyniosła 51,5 procent. Jak wyglądają wyniki na Pomorzu?

Znamy pierwsze sondażowe wyniki exit poll wyborów samorządowych 2024. Według badania pracowni IPSOS największym poparciem w sejmikach wojewódzkich cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowało 33,7 procent Polaków. Frekwencja wyniosła 51,5 procent.

📢 Mieszkańcy powiatu lęborskiego głosują. Frekwencja do godz. 17.00 wyniosła 43,03 proc.

Frekwencja w wyborach samorządowych w powiecie lęborskim do godziny 17.00 wyniosła 43,03 proc. W województwie pomorskim zagłosowało 38,74 proc. mieszkańców a w całym kraju frekwencja wyniosła 39,43 proc. To zdecydowanie niższa frekwencja niż w wyborach do Sejmu i Senatu w październiku ub.roku.

📢 Frekwencja w wyborach samorządowych w powiecie lęborskim do godz. 12.00

Trwają wybory samorządowe. Frekwencja w powiecie lęborskim do godz. 12.00 wyniosła 17,53 proc. .W województwie pomorskim było to 15,55 proc., natomiast w całej Polsce do godz. 12.00 do urn poszło 16,52 proc. uprawnionych do głosowania.

📢 Dzień wyborów samorządowych. Komunikacja miejska w Lęborku jest dziś bezpłatna

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r., w dniu wyborów samorządowych w Lęborku można skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

📢 Prasówka tygodniowa z 7.04.2024 w Łebie. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.03 a 6.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Po raz pierwszy w Lęborku zostaną zorganizowane zawody deskorolkowe”?

📢 Wybory samorządowe 2024 na Pomorzu. Znamy pierwsze wyniki. Aleksandra Dulkiewicz ma ponad 60% głosów. Sensacja w Gdyni

W niedzielę o godz. 7 rozpoczęło się głosowanie w wyborach samorządowych, w których zostanie wybranych blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. prezydentów, burmistrzów czy wójtów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. W tym materiale będzie podawać najważniejsze informacje z Wyborów Samorządowych 2024 w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, województwie pomorskim oraz kraju.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto