Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z marca 2024. Sprawdź, co działo się w Łebie. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łeby najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zejście na plażę przy hotelu Neptun w Łebie będzie gotowe przed weekendem majowym”?

Przegląd marca 2024 w Łebie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zejście na plażę przy hotelu Neptun w Łebie będzie gotowe przed weekendem majowym

Trwają intesywne prace przy przebudowie zejścia na plażę przy hotelu Neptun. Inwestycja za ok 6 mln 200 tys. zł zostanie ukończona przed weekendem majowym

📢 Przegląd prasy z tygodnia 31.03.2024. Co działo się w Łebie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.03 a 30.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Łeba wybuduje PSZOK a potem z gminą Wicko utworzy spółkę komunalną. To ma obniżyć koszty wywozu śmieci”?

📢 Łeba wybuduje PSZOK a potem z gminą Wicko utworzy spółkę komunalną. To ma obniżyć koszty wywozu śmieci [WIDEO]

Łeba dopina ostatnie formalności związane z planowaną budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Do Urzędu Marszałkowskiego został złożony wniosek dotyczący realizacji tej inwestycji. To pierwszy krok do budowy zamkniętego systemu gospodarki odpadami. Kolejnym ma być utworzenie przez Łebę miejskiej spółki komunalnej, która będzie odbierała i wywoziła odpady.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka kwiecień Łeba: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Łeby. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Łeba sprzed lat. Pamiętacie te plaże i kawiarenki?

Na archiwalnych zdjęciach możemy oglądać Łebę inną niż dziś. Inwestycje zmieniły nadmorski kurort, ale pozostał jego kameralny charakter, który co roku ściąga nad morze rzesze turystów.

📢 Wybory samorządowe 2024. Jacy kandydaci startują do rady gminy i na wójta w gm. Wicko?

Wybory 2024 już wkrótce odbędą się w Polsce. Zobacz, kto kandyduje do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i na wójta. Kto pojawił się na listach wyborczych? Poniżej więcej szczegółów.

📢 Wybory 2024. Kandydaci do rady miasta i kandydaci na burmistrza w Łebie

Zobacz, kto kandyduje w wyborach samorządowych. Kandydaci do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i kandydaci na burmistrza zostali przedstawieni przez Państwową Komisję Wyborczą. Kogo możesz zobaczyć na listach wyborczych w Twoim okręgu? Szczegóły znajdziesz poniżej.

📢 Equinor i Urząd Miasta w Łebie przesadzili młode sosny z terenu na którym powstanie baza serwisowa

Equinor wraz z Urzędem Miasta Łeba zorganizował akcję przesadzania młodych sadzonek sosny z działki, która posłuży jako baza serwisowa dla morskich farm wiatrowych Bałtyk I, II i III.

📢 W Łebie rośnie baza serwisowa Baltic Power dla Morskich Farm Wiatrowych. Powstaną na wysokości Łeby i Choczewa

W styczniu ruszyły prace przy budowie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power. Obecnie trwają prace przy budowie budynku biurowego, magazynu i przebudowywane jest nabrzeże. Morskie Farmy Wiatrowe powstaną na wysokości Łeby i Choczewa (pow. lęborski).

📢 Lęborski szpital otworzył filię Centrum Zdrowia Psychicznego w Wejherowie

Placówka w Wejherowie została uruchomiona przez lęborski szpital w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, realizowanego w oparciu o organizację Centrów Zdrowia Psychicznego.

📢 Powstaje pierwsza cerkiew w Lęborku. Biskup poświęcił kamień węgielny

W Lęborku budowana jest pierwsza cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra. Biskup Arkadiusz Trochanowski, ordynariusz Eparchii Olsztyńsko - Gdańskiej, dokonał poświęcenia kamienia węgielnego. Uroczystości na placu budowy poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem biskupa, odprawiona w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe, gdzie modlą się wierni greckokatoliccy.

📢 Prasówka 24.03.2024 z całego tygodnia w Łebie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.03 a 23.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie”?

📢 Uroczyste przekazanie nowego samochodu dla OSP Łebunia. Strażacy docenieni

W Łebuni został uroczyście przekazany nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, który kosztował ponad 1,17 mln zł. Wśród gości uroczystości byli Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski oraz radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Iwona Mielewczyk. Swój wkład w zakup i wyposażenie samochodu miała społeczność Łebuni, która w ramach różnych akcji zebrała 100 tys. zł.

📢 Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie

W kościele parafii pw. św. Jakuba Ap. w Łebie zgromadzili się mieszkańcy, aby przeżywać Misterium Męki Pańskiej. Inscenizację i scenariusz według Ewangelii św. Mateusza przygotowała Dorota Reszke, dyrektor biblioteki w Łebie. Opieką duszpasterską objął wydarzenie ks. Zenon Myszk, proboszcz parafii.

📢 Ulica Sienkiewicza w Lęborku zmienia się na lepsze. To część większej inwestycji

Trwają prace związane z rewitalizacją otoczenia Lęborskiego Węzła Przesiadkowego, który dotyczą także ulicy Sienkiewicza. Trwają tam nasadzenia drzew i montaż nowych koszy na śmieci. Już wcześniej powstało tam 39 miejsc postojowych i wprowadzony został ruch jednokierunkowy w kierunku ulicy Wojska Polskiego.

📢 Drugie podejście do rewitalizacji "Parku Żeroma" w Lęborku. Miasto i powiat wykładają 400 tys. zł [WIDEO]

Władze samorządowe powiatu lęborskiego i Lęborka przeznaczą po 200 tys. zł na rewitalizację „Parku Żeroma”, czyli zagospodarowanie terenu przyległego do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. To kolejne podejście do inwestycji, która miała ruszyć w 2021 roku, ale sparaliżowały ją wówczas kwestie formalne.

📢 Porażka koszykarzy Pogoni Lębork z UKS Bryzą Kolbudy w rozgrywkach U15

W ostatnim meczu ligowym rozgrywek U15 drużyna Pogoni Lębork podejmowała UKS Bryzę Kolbudy. Goście wzięli rewanż za porażkę u siebie i wygrali w Lęborku 89:70 (19:17, 24:17, 16:16, 30:20). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Szymon Kuczyński.

📢 Miss Wsi Pomorza. Wspomnień dawnych czar. Tak było 20-30 lat temu. Zobaczcie zdjęcia

Miss Wsi Pomorza to wydarzenie, które organizowano w podmiasteckiej Łodzierzy w latach 1996-2004. Cieszyła się dużą popularnością. Kandydatki prezentowały nie tylko swoją urodę i wdzięk, a także znajomość realiów wiejskiego życia. Wybory miss miały swój klimat. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Zapraszamy do wspomnień.

📢 Tygodniowy przegląd prasy 17.03.2024: Łeba, 10.03-16.03.2024. Poznaj najważniejsze informacje z Łeby

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.03 a 16.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Podjęli się dużego wyzwania. Nocą z Garczegorza do Łeby w Drodze Krzyżowej ”?

📢 Podjęli się dużego wyzwania. Nocą z Garczegorza do Łeby w Drodze Krzyżowej

Około 85 osób z różnych parafii wyruszyło z Garczegorza do Łeby w zorganizowanej po raz szósty Drodze Krzyżowej. Do przejścia nocą w modlitewnym skupieniu przeżywania Męki Pańskiej mają 32,9 kilometra. Przed wyruszeniem w trasę uczestniczyli w Mszy św.

📢 Łeba dostała dotację na budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wybuduje 2 bloki z LTBS-ami

Łeba z LTBS-ami wybuduje dwa bloki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Otrzymała 5 mln 600 tys. zł na realizację inwestycji i pół miliona zł na instalację odnawialnych źródeł energii zasilających budynki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto