MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zakład z Nowej Wsi Lęborskiej przenosi produkcję do Maroka. Pracę straciło ok. 140 osób

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Niemal 140 pracowników zakładu TE Connectivity Industrial Poland w Nowej Wsi Lęborskiej straciło pracę. Nowowiejska placówka międzynarodowego koncernu produkującego m.in. złącza elektryczne i systemy przyłączy przenosi się do Maroka.

Z początkiem kwietnia produkcję w Nowej Wsi Lęborskiej wygasiła placówka koncernu TE Connectivity Industrial Poland, która przenosi się do Maroka. Zakład zatrudniał ok. 140 osób, a kolejnych ok. 250 osób pracowało w firmie zewnętrznej, wykonującej zlecenia dla TE Connectivity Industrial Poland.

- To element strategii firmy, która przenosi mniejsze zakłady i konsoliduje je w większe fabryki - wyjaśnia Kamil Szwół, dyrektor Te Connectivity Industrial Poland sp. z o.o. w Nowej Wsi Lęborskiej. - Zakład z Nowej Wsi lęborskiej zostaje zamknięty i przeniesiony do Maroka, ale dotyczy to także zakładów z Niemiec, Francji i częściowo z Portugalii. Firma zewnętrzna straciła kontrakt z nami.

TE Connectivity Industrial to amerykański koncern posiadający zakłady na całym świecie. To lider produkcji złączy elektrycznych, elektronicznych i systemów połączeń. Zakład w Nowej Wsi Lęborskiej działał od wielu lat, wcześniej jako „ABB Entrelec”, później już Te Connectivity Industrial Poland. Przeniesienie produkcji Te Connectivity Industrial z Nowej Wsi Lęborskiej do Maroka nie było dla załogi firmy niespodzianką.

- Informację o tym, że zakład w Nowej Wsi Lęborskiej zostanie zamknięty otrzymaliśmy w kwietniu ub. roku. Część naszych pracowników jeździła do Maroka, by przygotowywać tam przeniesienie produkcji. W zasadzie od stycznia trwały głównie prace porządkowe. Z końcem marca otrzymaliśmy odprawy plus premie uznaniowe - mówi jeden z pracowników firmy (personalia do wiad. red.).

Część załogi przepracowała w zakładzie w Nowej Wsi Lęborskiej ponad 20 lat. - Młodsi wzięli odprawę i szybko mogą znaleźć pracę. Trudniej znaleźć ją osobom starszym - mówi nasz rozmówca.
Dyrektor firmy deklaruje, że TE Connectivity zapewniło pracownikom warunki zwolnień lepsze niż przewidywane kodeksem pracy.

- Odprawy były wyższe, ponad te wymagane kodeksem. Jako firma przeprowadziliśmy szeroką akcję wsparcia zwalnianych pracowników, zapewniliśmy m.in. wsparcie psychologiczne, pomoc w tworzeniu CV, wyszukiwaniu ofert pracy

- mówi Kamil Szwół, dyrektor TE Connectivity Industrial Poland sp.z.o.o. w Nowej Wsi Lęborskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakład z Nowej Wsi Lęborskiej przenosi produkcję do Maroka. Pracę straciło ok. 140 osób - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto