MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nieoficjalne wyniki w wyborach na wójtów i burmistrzów w powiecie lęborskim. Szykują się zmiany

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Według nieoficjalnych wyników Jarosław Litwin zmieni na stanowisku burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W gminie Nowa Wieś Lęborska Szymon Medalion zastąpi Zdzisława Chojnackiego, natomiast w Łebie Agnieszka Derba wygrała z Andrzejem Strzechmińskim, chociaż tu jeszcze zdecyduje druga tura. W gminie Cewice niewielka liczbą głosów wygrał dotychczasowy wójt, Jerzy Bańka. W gminie Wicko pozostaje na stanowisku wójta Dariusz Waleśkiewicz.

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów na wójtów i burmistrzów w powiecie lęborskim. Frekwencja wyborcza w powiecie lęborskim, według danych częściowych, wyniosła 54,60%. Najwyższą odnotowano w Łebie: 63,52 % a najniższą...w Lęborku:52,20%.

Nowy burmistrz Lęborka

W Lęborku wygrał Jarosław Litwin, który według nieoficjalnych informacji otrzymał ok. 58 proc. poparcia. Tym samym nie będzie czwartej kadencji z rzędu i szóstej (z czego jedna niepełna) w całej karierze Witolda Namyślaka na stanowisku burmistrza. Jarosław Litwin podziękował na swoim profilu wszystkim, którzy oddali na niego głosy i zapowiedział zmiany, ale bez trzęsienia ziemi w urzędzie.

- Cieszę się, bo wygrała demokracja. Dziękuję członkom komisji, mężom zaufania, wszystkim którzy oddali na mnie głos. Teraz trzeba zabrać się do pracy - mówi Jarosław Litwin. - Chciałbym się spotkać ze wszystkimi pracownikami urzędu, przedstawić im swoją wizję funkcjonowania i dodać otuchy, że mogą być spokojni o pracę, rozmawiać i bez obaw wyrażać swoje zdanie. Chciałbym też spotkać się z wnioskodawcami projektów budżetu obywatelskiego, tych które jeszcze nie zostały zrealizowane i ustalić harmonogram ich realizacji.

Witold Namyślak życzy powodzenia swojemu następcy i dodaje, że przyszedł czas na emeryturę.

- Z podniesioną głową po pięciu kadencjach odchodzę na emeryturę. Może po tylu latach mieszkańcy stwierdzili, że muszę już odpocząć? To nie jest łatwa praca więc to zapewne wybór podyktowany troską o moje zdrowie -żartuje Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. - Nowemu burmistrzowi życzę powodzenia.

W Łebie druga tura

W Łebie, według nieoficjalnych wyników, wygrała Agnieszka Derba, (726 głosów), przed Andrzejem Strzechmińskim (599 głosów) i Haliną Klińską (417 głosów) i prawdopodobnie do rozstrzygnięcia będzie potrzebna druga tura wyborów. Andrzej Strzechmiński wyraźnie przegrał wybory do rady miejskiej w Łebie, do której (to także dane nieoficjalne) wprowadził tylko trzech radnych.

Zmiana w Nowej Wsi Lęborskiej

W gminie Nowa Wieś Lęborska, wybory na wójta -według nieoficjalnych informacji-wyraźnie wygrał Szymon Medalion, który pokonał Zdzisława Chojnackiego. Także w radzie gminy Nowa Wieś Lęborska Szymon Medalion będzie miał po swojej stronie zdecydowaną większość radnych.
W gminie Cewice dotychczasowy wójt Jerzy Bańka walczył o drugą kadencję z kandydatem na to stanowisko Jackiem Górskim i według nieoficjalnych danych "o włos" wygrał Jerzy Bańka.
W gminie Wicko kolejną kadencję na stanowisku wójta przepracuje Dariusz Waleśkiewicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nieoficjalne wyniki w wyborach na wójtów i burmistrzów w powiecie lęborskim. Szykują się zmiany - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto