MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa świetlic wiejskich w Mostach i Czarnówku. Powstaną nowe miejsca dla wystaw i organizacji wydarzeń kulturalnych

opr.Rog.
UG Nowa Wieś Lęborska
W gminie Nowa Wieś Lęborska trwa budowa świetlic wiejskich w Mostach i Czarnówku. Inwestycja kosztuje blisko 5,3 mln zł z czego 4 mln 768 tys. zł promesa z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak informuje gmina Nowa Wieś Lęborska oba obiekty pełnić będą funkcje kulturalne i zostały zaprojektowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, w szczególności tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

-Zaprojektowano bezprogowe wejścia, przestronne i dostosowane do potrzeb toalety oraz miejsca parkingowe. Podstawowym celem budowy świetlic jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do podstawowych usług kulturalnych, a także odnowa wsi na obszarach wiejskich i wsparcie lokalnego rozwoju

-informują urzędnicy gminy Nowa Wieś Lęborska

.- Dzięki inwestycjom sołectwa zyskają miejsca służące organizacji imprez kulturalnych oraz integracji lokalnej społeczności. Odbywać się tu będą: zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i zajęcia artystyczne, przeznaczone dla dzieci, młodzieży jak i seniorów oraz wszelkie inicjatywy społeczne inicjowane przez mieszkańców sołectwa, miejscowe organizacje pozarządowe i Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Miejsce wydarzeń kulturalnych i wystawa

Mosty to jedno z największych i najliczniejszych sołectw w Gminie Nowa Wieś Lęborska. Wieś położona jest bezpośrednio przy granicy z Lęborkiem. Mieszkańcy wsi z tego powodu znacznie częściej korzystają z oferty kulturalnej miasta. Budowa dużej i dobrze wyposażonej świetlicy w Mostach umożliwi organizację części gminnych wydarzeń kulturalnych na miejscu i co za tym idzie sprawi, że mieszkańcy wsi w większym stopniu będą się utożsamiać z ofertą kulturalną gminy.
W świetlicy wiejskiej w Czarnówku zaprojektowane zostały elewacje z dekoracyjnymi elementami z blachy i desek w kolorze szarym, co nadaje budynkowi współczesny wyraz i uniwersalną tożsamość architektoniczną. Świetlica stanie w pobliżu odkrytej w Czarnówku największej w Europie Środkowej nekropolii ludności kultury pomorskiej, oksywskiej i wielbarskiej. Budowa świetlicy ma także walory edukacyjne ze względu na swój muzealny, dodatkowy charakter. W obiekcie planuje się ekspozycję replik unikatowych przedmiotów pozyskanych w wyniku wieloletnich badań wykopaliskowych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwa budowa świetlic wiejskich w Mostach i Czarnówku. Powstaną nowe miejsca dla wystaw i organizacji wydarzeń kulturalnych - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto