Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Misterium Męki Pańskiej w kościele parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie.
Misterium Męki Pańskiej w kościele parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie. Janusz Częstkowski
W kościele parafii pw. św. Jakuba Ap. w Łebie zgromadzili się mieszkańcy, aby przeżywać Misterium Męki Pańskiej. Inscenizację i scenariusz według Ewangelii św. Mateusza przygotowała Dorota Reszke, dyrektor biblioteki w Łebie. Opieką duszpasterską objął wydarzenie ks. Zenon Myszk, proboszcz parafii.

Misterium Męki Pańskiej w Łebie

W piątkowy wieczór 22 marca mieszkańcy Łeby i okolic zgromadzili się w kościele parafii pw. św. Jakuba Ap. w Łebie, aby przeżywać Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie według Ewangelii św. Mateusza przygotowała Dorota Reszke, dyrektor biblioteki w Łebie. W obsadzie znaleźli się mieszkańcy Łeby i jej okolic. Opieką duszpasterską objął wydarzenie ks. Zenon Myszk, proboszcz Parafii św. Jakuba Ap. w Łebie.

Misterium Męki Pańskiej w parafii świętego Jakuba Apostoła w Łebie to wieloletnia tradycja. Pierwszy raz odbyło się w 2005 roku. Od 2019 roku inscenizację przygotowuje Dorota Reszke, dyrektor biblioteki w Łebie.

- Staram się przedstawić główne wydarzenia z męki Jezusa tak, aby pomogły zrozumieć wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, zarówno dla osób wierzących, jak i tych, którzy nie znają treści biblijnych. Staram się przygotować aktorów i sceny Misterium, aby skłaniały one do refleksji nad cierpieniem i ofiarą Jezusa i aby każdy mógł je skonfrontować ze swoimi wartościami. Wielki Post, to czas na zastanowienie się nad własnym życiem, grzechem, przebaczeniem. Wierzę, że wszystko to co działo się przed wiekami, wszystkie emocje, uczucia i pragnienia są takie same. Nic się nie zmieniło. Nie zmienia się również najważniejsze - wielka moc miłości i siła przebaczenia, której potrzebujemy wszyscy.

Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej to przede wszystkim wydarzenie w aspekcie religijnym.

- To także wydarzenie artystyczne, które łączy i wzmacnia relacje społeczne, bo na scenie spotkało się blisko czterdzieści osób. Mam nadzieję, że zawsze będą chętne osoby, aby przyjąć rolę w Misterium oraz tacy, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu jako widzowie - podsumowuje Dorota Reszke.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przejmujące Misterium Męki Pańskiej w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto