Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 25.02.2024. Co działo się w Łebie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Druga rocznica napaści Rosji na Ukrainę. W Lęborku wiec solidarności”?

Przegląd tygodnia: Łeba, 25.02.2024. 18.02 - 24.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Druga rocznica napaści Rosji na Ukrainę. W Lęborku wiec solidarności

Mijają dwa lata od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się wiec solidarności z Ukrainą.

📢 Oto nominowani do Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego. Gala już w sobotę

Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 lutego. Podczas gali w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" poznamy laureatów "Sportowych Laurów 2023". Oto, kto znalazł się na liście nominowanych przez Powiatową Radę Sportu.

📢 Nadciąga rewolucja w ruchu drogowym. “Za 2-3 lata te samochody będą jeździć bezpieczniej niż ja sam”

Jak będą wyglądały samochody przyszłości? Czy jesteśmy w stanie zaufać autom, którymi steruje nie człowiek, lecz sztuczna inteligencja? O wyzwaniach i szansach, przed którymi w obliczu rozwoju technologicznego stają branże motoryzacyjna i transportowa, ale także zwykli uczestnicy ruchu drogowego, dyskutowano podczas debaty zorganizowanej w czwartek w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.02.2024: 18.02-24.02.2024 Łeba: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łebie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Przebudowa ul. Plac Dworcowy w Łebie prawdopodobnie skończy się w kwietniu

Przebudowa Placu Dworcowego i ulic przyległych w Łebie, która według harmonogramu miała zakończyć się we wrześniu b.r. najprawdopodobniej potrwa do kwietnia. Wykonawca wykonał prace z wyprzedzeniem co umożliwi oddanie inwestycji do użytku jeszcze przed sezonem letnim.

📢 Przyjechał pijany do okienka "drive thru" żeby zamówić jedzenie. Pracownica restauracji wezwała policję

Pracownica "drive thru" w lęborskim barze szybkiej obsługi zaprosiła do środka pijanego kierowcę od którego przyjmowała zamówienia. Kiedy wszedł, zadzwoniła po policję a pracownicy restauracji nie pozwolili by się oddalił przed przyjazdem policjantów.

📢 Agregat pompowy trafił do Łeby i pomoże w walce z podtopieniami

Urząd Wojewódzki w Gdańsku przekazał Łebie agregat pompowy. Urządzenie ma pomóc w walkach z podtopieniami i będzie służyło całemu powiatowi lęborskiemu.

📢 Tyle zarobią zawodowi żołnierze w 2024 roku! MON przedstawiło projekt rozporządzenia

Wynagrodzenie żołnierzy istotnie wzrośnie. Na podstawie ustawy o obronie ojczyzny oraz rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej wojskowi otrzymają o ok. 20 % większe uposażenie. Pensja żołnierzy zawodowych uzależniona jest od kilku czynników, w tym od posiadanego stopnia. Oto jak będą się kształtowały wynagrodzenia w 2024 roku.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory rady powiatu. Głos mieszkańców na forum powiatu

Radni powiatu odgrywają istotną rolę w samorządzie terytorialnym, będąc głosem mieszkańców i ich reprezentantami w organach powiatowych. Wybory radnych powiatu to ważne wydarzenie, które decyduje o kształcie lokalnej polityki i wpływa na rozwój regionu. Radni powiatu mają za zadanie nie tylko uchwalać ważne decyzje dotyczące zarządzania powiatem, ale również dbać o interesy mieszkańców, reagować na ich potrzeby i inicjować zmiany. Proces wyborczy radnych powiatu jest więc kluczowy dla demokracji lokalnej i ma bezpośredni wpływ na jakość życia społeczności.

📢 Te obrazy z Pomorza są warte fortunę. Najdroższy jest wystawiony za niemal 200 tys. złotych ZDJĘCIA

Mieszkańcy Pomorza kolekcjonują różne rzeczy. Jedni stawiają na znaczki pocztowe, inni na antyki, a jeszcze inni gustują w malarstwie. Czasem jest to kwestia wrażliwości estetycznej, a innym razem po prostu inwestycja, dzięki której ulokowane pieniądze nie tracą na wartości. W serwisie OLX nie brakuje ofert dotyczących sprzedaży obrazów. Malarstwo wciąż jest na topie. Sprawdź, ile na Pomorzu trzeba zapłacić za najdroższe obrazy. Ceny niektórych dzieł są zaskakujące.

📢 Policja złapała pijaną i agresywną 19-latkę z gminy Wicko. W komendzie zniszczyła ścianę

Pijaną 19-latkę za kierownicą mercedesa złapała policja w Lęborku. Mieszkanka gminy Wicko prowadziła auto mimo zakazu sądowego. W komendzie zniszczyła ścianę.

📢 Trwa ogólnopolski protest rolników. Drogi na Pomorzu są blokowane! "Polskie zboże, to polska racja stanu!"

20 lutego 2024 roku w Polsce rozpoczął się centralny protest rolników. Blokady dróg, manifestacje pod urzędami i próby podjęcia rozmów z politykami rządu Donalda Tuska związane są z niekontrolowanym importem produktów spożywczych, głównie zboża, z Ukrainy. Jak podkreślają rolnicy, gra nie toczy się jedynie o to, aby mogli sprzedać swoje zbiory, ale również o to, aby do konsumentów w sklepach w Polsce trafiały przetworzone produkty zbożowe, mleczne i mięsne spełniające te same normy, które spełniać muszą protestujący.

📢 Rolnicy zablokują na Pomorzu trasę S7. Będą utrudnienia, policja przygotowała objazdy

We wtorek 20 lutego, w ramach protestu rolnicy zablokują trasę S 7 w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. Przejazd tym odcinkiem "eski" będzie niemożliwy. Rolnicy będą protestować w ten sposób aż do 10 marca.

📢 Rolnicy z powiatu lęborskiego będą protestować w Godętowie, Bożympolu W. i Strzebielinie

Na wtorek i środę (20 i 21 lutego) rolnicy zapowiedzieli ogólnopolską akcję protestacyjną przeciw unijnej polityce Zielonego Ładu a także niekontrolowanemu przewozowi towarów z Ukrainy. To już kolejny protest rolników w tej sprawie. Na Drodze Krajowej 6 w Godętowie, Bożympolu Wielkim i Strzebielinie pojawią się ciągniki i maszyny rolnicze rolników z powiatu lęborskiego. Protesty będą zabezpieczać policjanci.

📢 Sześciu mieszkańców powiatu lęborskiego otrzymało odznaki "Honorowy Dawca Krwi"

Minister Zdrowia nadał sześciu krwiodawcom - mieszkańcom powiatu lęborskiego odznakę „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Uroczystego wręczenia medali w siedzibie starostwa w Lęborku dokonali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska w towarzystwie wicestarosty lęborskiego.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Chce być po raz czwarty radnym gminy Nowa Wieś Lęborska, ale nie zarejestrował komitetu

Dwa dni miał Marian Syldatk, w obecnej kadencji przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska, na usunięcie wady w zawiadomieniu o utworzeniu komitetu wyborczego. Nie uczynił tego i komisarz wyborczy w Słupsku odmówił przyjęcia zawiadomienia. W wyborach jednak wystartuje.

📢 Luksusowe produkty w supercenach – sprawdźcie razem z nami nową gazetkę Lidla

Najwyższej jakości wędliny z różnych zakątków Europy, bogate w smak desery, nietypowe przekąski, wytrawne przetwory – wszystko to i wiele więcej znajdziecie w specjalnej ofercie marki Deluxe.

📢 Mięso może być źródłem śmiertelnego zatrucia! Uważaj na to, gdzie kupujesz wyroby mięsne. Potem może być już za późno

Wyroby mięsne z targu stały się przyczyną śmierci – o tym sobotnim wydarzeniu z Nowej Dęby mówi cała Polska. O zatrucie pokarmowe w przypadku „domowych” przetworów tego typu jest niezmiernie łatwo, tymczasem wciąż są nielegalnie sprzedawane i znajdują nabywców. Czym może grozić ich zjedzenie? Wyjaśniamy, dlaczego produkty mięsne należy kupować tylko w sklepie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto