Pływanie. Hanna Walkusz w trzech finałach mistrzostw Polski i z rekordami Lęborka

Marcin Kapela
Hanna Walkusz z klubu Meyn Solex Lębork zajęła 6 miejsce na dystansie 100 m, 7 na 200 m i 8 na dystansie 50 m, poprawiając rekordy życiowe i rekordy Lęborka na 100 m i 200 m, podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorek 14-letnich. Życiową formę zaprezentowała Kaja Moczyło, która na dystansie 400 m stylem dowolnym po raz pierwszy złamała barierę 5 minut.

Na 25-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim (18-20.12) przeprowadzone zostały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. W piątkowych eliminacjach na 100 m stylem motylkowym Walkusz zajęła z czasem 1:06,32 miejsce 8. To nowy rekord Lęborka. Poprzedni z 15 sierpnia 2007 r. należał do Magdaleny Baranowskiej (1:06,66). W pierwszym dniu finałów Walkusz zajęła 6 miejsce poprawiając wynik z eliminacji. Nowy rekord Lęborka wynosi teraz 1:05,60.

W wyścigu na 50m stylem motylkowym Walkusz zajęła 8 miejsce kwalifikując się do popołudniowego finału A z czasem 0.29.86. Pływaczka Solexu poprawiła własny rekord Lęborka. W wyścigu finałowym zajęła 8 miejsce poprawiając wynik z eliminacji w czasie 0;29,63s.

W trzecim dniu mistrzostw w porannych eliminacjach Walkusz na dystansie 200 metrów stylem motylkowym zajęła 6 miejsce z czasem 2;31,22s kwalifikując się do finału A. W wyścigu finałowym zajęła 7. miejsce z wynikiem 2;29,95s.

- W trzydniowych zawodach trzy razy potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki delfinistek w tej kategorii wiekowej

- podkreśla trener Dariusz Gromulski.

- Startując w finałach A stylem motylkowym zajęła 6 miejsce na dystansie 100m, 7 na 200m i 8 na 50 metrów poprawiając rekordy życiowe i rekordy Lęborka na 100 i 200m. Potwierdziła duże predyspozycje do dalszego szkolenia sportowego. Wierzę, że osiągnięte wyniki zmotywują młodą pływaczkę MEYN Solex Lębork do dalszej pracy treningowej i myślę, że w kolejnych mistrzostwach powalczy o medale.

Życiową formę zaprezentowała Kaja Moczyło. Na dystansie 400 m stylem dowolnym osiągnęła rezultat 4.56.05. Po raz pierwszy złamała barierę 5 minut na tym dystansie i sklasyfikowano ją na 33. miejscu w kraju.