Nasza Loteria

Przegląd tygodnia z 19.11.2023 w Łebie. Najważniejsze wydarzenia od 12.11 do 18.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łeby czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łeby czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.11 a 18.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Memy o latach 80- tych, które rozbawią Cię do łez. Internauci na potęgę żartują z minionej epoki. Śmiech i nostalgia na memach 19.11.2023”?

Przegląd tygodnia: Łeba, 19.11.2023. 12.11 - 18.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Memy o latach 80- tych, które rozbawią Cię do łez. Internauci na potęgę żartują z minionej epoki. Śmiech i nostalgia na memach 19.11.2023

Lata 80., epoka neonowych ubrań, ikonicznych filmów i kultowych hitów muzycznych, stanowią źródło niekończącej się inspiracji dla współczesnych twórców internetowych. Te śmieszne memy przenoszą nas w emocjonalną podróż do przeszłości, wypełnioną barwnymi wspomnieniami, które rozbawią do łez i wzruszą sentymentalnymi akcentami. Odkryj z nami, dlaczego memy z lat 80. stały się nieodłączną częścią internetowej rozrywki, łącząc w sobie nostalgię, śmiech i niezapomniane momenty tamtej dekady.

📢 Tak wygląda budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Leśnice

W ostatnich tygodniach na terenie budowy odcinka drogi ekspresowej S6 z Bożegopola Wielkiego do Leśnic wykonawca prowadził odhumusowanie, wykopy i nasypy czy prace przy obiektach inżynierskich, jak podpory, wykopy, zbrojenia fundamentów czy betonowanie skrzydeł. Zaawansowanie robót wynosi już ponad 34 procent a finansowe ponad 40 procent. Budowany przez Budimex 22-kilometrowy odcinek ma zostać ukończony w listopadzie 2025. Koszt to 718,6 mln zł.

📢 Jako poeta narodził się po śmierci. Niezwykłe spotkanie z poezją Krzysztofa Grzesiaka

Zmarły w 2021 r. w Lęborku Krzysztof Grzesiak za życia znany był szerszemu gronu odbiorców z twórczości malarskiej. Jako poeta narodził się po śmierci, jak podkreślił na spotkaniu promującym pierwszy tomik wybranych wierszy "Morfologie" poeta Tadeusz Dąbrowski. Spotkanie z poezją Grzesiaka odbyło się w czwartkowe popołudnie w Wieży Ciśnień w Lęborku.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.11.2023: 12.11-18.11.2023 Łeba: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łebie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Wieży Ciśnień w Lęborku spotkanie promujące tomik poezji Krzysztofa Grzesiaka

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na promocję tomiku wierszy lęborskiego poety Krzysztofa Grzesiaka pod tytułem „Morfologie”. Początek o godzinie 18 w Wieży Ciśnień. Wstęp wolny.

📢 Nietrzeźwy ksiądz odprawiał uroczystość pogrzebową dziecka w Garczegorzu

W poniedziałek, 13 listopada nietrzeźwy ksiądz odprawiał uroczystość pogrzebową dziecka na cmentarzu w Garczegorzu. Zaalarmowani przez świadków zdarzenia lęborscy policjanci poddali duchownego badaniu alkomatem, które wykazało prawie półtora promila alkoholu. Ksiądz został ukarany mandatem.

📢 Zaskakujące oświadczyny w jednej ze szkół. Niezwykły moment uchwycono na nagraniu. Ten filmik wzrusza do łez

Zdarzały się już sytuacje, w trakcie których uczeń oświadczał się na studniówce. Ta historia jest jednak inna. Na nagraniu, które krąży w sieci, widzimy, jak chłopcy i dziewczęta wręczają kwiaty zdezorientowanej nauczycielce. To, co dzieje się później, naprawdę chwyta za serce i zaskakuje.

📢 Jest szansa na szybsze zakończenie przebudowy Placu Dworcowego [WIDEO]

Prace przy przebudowie ulicy Plac Dworcowy w Łebie idą szybciej niż przewiduje harmonogram. Jest szansa że utrudnienia komunikacyjne w tej części Łeby skończą się przed przyszłorocznym sezonem.

📢 NASZA LOTERIA: Gramy o 250 000 zł

Odwiedzając nasz serwis lub czytając gazetę, możesz wziąć udział w wielkiej loterii.

📢 27-letni tata bliźniaków z Lęborka potrzebuje pomocy w walce z rakiem

27-letni Przemysław Gapa z Lęborka, ojciec bliźniaków Igora i Filipa, został ciężko doświadczony przez życie. W 2019 r. zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy nosogardła. Przeszedł ciężkie leczenie, ale w kolejnych latach choroba zaatakowała inne narządy. - Mam dopiero 27 lat! Nie ma we mnie zgody na chorobę, która może zniszczyć wszystko... Zbyt wiele przede mną, by już teraz poddać się i czekać na to, co najgorsze. Muszę walczyć dla siebie, dla swoich najbliższych, a przede wszystkim dla moich dzieci - mówi pan Przemysław i zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe.

📢 Jak wygląda praca korepetytora i ile zarabia? Rozmowa z Norbertem Dąbrowskim, korepetytorem matematyki

Matematyka to fascynujący świat liczb, różnych wzorów, a czasami logicznych rozumowań. Dla wielu uczniów ten przedmiot kojarzy się raczej z czymś trudnym i problematycznym. Często wystarcza jednak spotkanie z odpowiednim nauczycielem, który potrafi przekazać wiedzę w sposób zrozumiały, a nawet ciekawy. W wywiadzie przejdziemy do świata matematyki i korepetycji poprzez rozmowę z Norbertem Dąbrowskim, korepetytorem z NOR MAT.

📢 Dua Lipa na Open'er Festival 2024! Organizatorzy Open'era ogłaszają pierwszy headliner 2024

Open'er Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w tej części Europy. To zdecydowanie najgłośniejsze wydarzenie każdego lata w Trójmieście, bo właśnie na ten festiwal do Gdyni zjeżdżają się tysiące imprezowiczów z całego kraju. Open'er ogłosił już pierwszą artystkę, która wystąpi w edycji roku 2024.

📢 Lęborskie Dni Seniora po raz pierwszy i to z takim rozmachem

Po raz pierwszy w Lęborku z takim rozmachem organizowane są Dni Seniora. Ich oficjalne, uroczyste otwarcie przez przewodniczącą Ewę Kłosowską nastąpiło na sesji Gminnej Rady Seniorów w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. O działaniach samorządu województwa pomorskiego na rzecz seniorów mówiła Barbara Bałka, pełnomocnik marszałka ds. polityki senioralnej.

📢 Trzej Rybacy trafili z nieba...na skwer w Łebie. Barwna legenda dodaje kolorytu Skwerowi Rybaka [MATERIAŁ WIDEO]

Alejki, ławeczki, nowoczesna toaleta, sztuczna rzeczka, plac zabaw, dużo zieleni i pomnik trzech rybaków - Skwer Rybaka w Łebie w zupełnie nowej aranżacji został oficjalnie otwarty i jest już do dyspozycji mieszkańców. Wraz z przebudową ulic przyległych kosztował ponad 13,7 mln zł a 95 proc. inwestycji zostało sfinansowane z Rządowego programu Polski Ład.

📢 Pijany rowerzysta wyzwał "policjantów na pojedynek". Groził, że "zrobi z nimi porządek"

Pijany 36-latek na rowerze najpierw próbował uciec przed policjantami, potem zjechał na lewy pas i zablokował ruch na drodze a na koniec wyzywał funkcjonariuszy na pojedynek, twierdząc, że „zrobi z nimi porządek”. Teraz porządek zrobi z nim sąd.

📢 DZIEŃ OTWARTY NOTARIATU 2023 – bezpłatne informacje prawne 18 listopada

W sobotę 18 listopada w godz. 10-16 notariusze będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych – stacjonarnie, telefonicznie i online – w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu. Choć tematem przewodnim są najnowsze zmiany w prawie spadkowym, notariusze odpowiedzą na wszelkie pytania związane z czynnościami notarialnymi.

📢 Loteria, prezenty i święta – zobaczcie, co czeka na was w nowej gazetce Lidla

Loteria z nagrodami, świąteczne delikatesy, słodycze dla najmłodszych i tych trochę starszych – to tylko część powodów, dla których w tym tygodniu warto się wybrać na zakupy do Lidla.

📢 Sołtysi z powiatu lęborskiego spotkali się podczas VIII Forum Sołtysów

Po raz ósmy sołtysi powiatu lęborskiego zostali nagrodzeni podczas dorocznego Forum Sołtysów.

📢 Święto Niepodległości w Lęborku. Piknik, uroczysty apel i wspólny śpiew [WIDEO]

Uroczysta msza święta sanktuarium św. Jakuba Apostoła, potem przemarsz pod Obelisk Niepodległości, kwiaty od delegacji, patriotyczne pieśni, pokazy militariów, wieczorny apel -w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Lęborku było jednocześnie i podniośle i wesoło. To święto miało wiele barw, ale najważniejsze były dwa kolory: biały i czerwony.

📢 Prasówka z całego tygodnia 12.11.2023 w Łebie. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łeby, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.11 a 11.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Z Pomorza w kierunku gór. Historia rysia Rejenta fascynuje. Kilkaset kilometrów trasy w celu poszukiwania partnerki. Miłosne rysiów wędrówki”?

📢 IMGW ostrzega przed gęstą mgłą na Pomorzu. Widzialność może być ograniczona do 100 metrów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla południowo-zachodniej części regionu. Zjawisko może wystąpić w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę rano.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto