Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Postępy prac przy budowie trasy S-6. Roboty wkraczają w kolejny etap

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Zdjęcia z drona ukazują skalę prac przy budowie trasy ekspresowej S-6. Pierwsi kierowcy mają pojechać nową trasą S-6 w 2025 roku. Fotografie otrzymaliśmy dzięki uprzejmości naszego Czytelnika.

Prace przy budowie trasy ekspresowej S-6 na 22-kilometrowym odcinku Leśnice-Bożepole Wielkie wchodzą w kolejny etap. Na fragmentach rozpoczęło się kładzenie masy bitumicznej. Wykonywane są także prace w zakresie robót drogowych takich jak wymiana gruntów, wykopy i nasypy, roboty brukarskie, roboty mostowe, betonowanie podpór, zbrojenie i deskowanie gzymsów, szalowanie ustrojów nośnych, deskowanie, zbrojenie, roboty przy ustrojach nośnych w zakresie robót branżowych tj. wykonywanie kanalizacji deszczowej, wodno-kanalizacyjnej, prace przy zbiornikach retencyjnych, przepustach.

Najdłuższy budowany odcinek

Droga, która rozpoczyna się od węzła w Bożympolu Wielkim, miejscami biegnie wzdłuż linii kolejowej 202 i przecina zalesiony teren oraz zabudowania. Na wysokości Mostów skręca na południe, aby ominąć Lębork i zakończyć się na wysokości Leśnic. Budowany przez Budimex odcinek ma 22 kilometry. W ramach jego realizacji przewidziano m.in. 17 dużych obiektów inżynierskich, w tym dwóch estakad, a także 11 mniejszych obiektów. Co więcej, drogi przecinające się z przyszłą drogą ekspresową mają również zostać przebudowane, a cała trasa zyskać infrastrukturę służącą ochronie środowiska jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, czy system odwodnienia. Koszt to ponad 718 mln 669 tys. zł.
Trasa będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i z pasem awaryjnego postoju. Budimex wybuduje też węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce. Powiększy się też istniejący węzeł w Bożympolu Wielkim.
Pierwsze pojazdy pojadą nową trasą w 2025 r.

Zdjęcia: Adam Matuszek

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Postępy prac przy budowie trasy S-6. Roboty wkraczają w kolejny etap - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto