Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

OSP Łebunia zbiera na wóz strażacki. Zapraszają na imprezę z wieloma atrakcjami

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni organizują dziś imprezę, z której dochód będzie wsparciem na zakup tak im potrzebnego nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego z wyposażeniem. Początek imprezy na "orliku" w Łebuni o godz. 10.
Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni organizują dziś imprezę, z której dochód będzie wsparciem na zakup tak im potrzebnego nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego z wyposażeniem. Początek imprezy na "orliku" w Łebuni o godz. 10. fot. Zespół Prasowy KG PSP/KW PSP w Gdańsku/KP PSP w Lęborku/OSP Łebunia
Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni organizują dziś imprezę, z której dochód będzie wsparciem na zakup tak im potrzebnego nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego z wyposażeniem. Koszt jego zakupu to około 1 milion zł. Większość środków finansowych zostanie zabezpieczona przez samorząd gminny oraz instytucje państwowe. Początek imprezy na "orliku" w Łebuni o godz. 10.

ZAPRASZAJĄ NA IMPREZĘ ZE SZCZYTNYM CELEM

Strażacy OSP Łebunia biorą sprawy w swoje ręce i zbierają pieniądze na wsparcie zakupu nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Dziś na "orliku" w Łebuni organizują imprezę, z której dochód wesprze ten szczytny cel.

O godz. 10 rozpocznie się turniej piłkarski. W południe zaplanowano oficjalne otwarcie. Na godz. 13 przewidziano początek biegów i marszu. Zapisy od godz. 12.30 w biurze zawodów przy boisku trawiastym w Łebuni. "Bieg Malucha" ruszy o godz. 13.00, "Bieg Juniora" godz. 13.10, "Bieg Główny" godz. 13.25, "Marsz Nordic Walking " - godz. 13.30. Ceremonia zakończenia - nastąpi ok. godz. 15.

Podczas turnieju strażacy zapraszają na grochówkę strażacką i oraz do namiotu KGW Osowianki, które wspiera wydarzenie.

STRAŻACY ZBIERAJĄ NA SAMOCHÓD

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni szuka wsparcia finansowego dla zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu takiego samochodu to około 1 milion zł. Większość środków finansowych zostanie zabezpieczona przez samorząd gminny oraz instytucje państwowe.

Zbiórka zorganizowana na zrzutka.pl przez samych strażaków opiewa na 50 tys. zł.
LINK DO ZBIÓRKI

Aktualnie na stanie posiadania OSP Łebunia są dwa samochody ratowniczo - gaśnicze, ze względu na swój wiek i stan techniczny - Star 266 z 1988 r. i Scania z 1994 r. - są już mocno wyeksploatowane. A koszt ich napraw przekracza wartość samych samochodów.
"Dlatego też, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, poczyniliśmy starania pozyskania nowego samochodu wraz ze sprzętem. Kilkadziesiąt razy w roku wyjeżdżamy do zdarzeń, często ratując życie i zdrowie ludzi, dlatego tak ważne jest posiadanie sprzętu i samochodu spełniającego wymogi bezpieczeństwa, sprawnego i gotowego w każdej chwili do wyjazdu w celu ratowania życia, zdrowia i mienia" - uzasadniają zbiórkę pieniędzy strażacy z Łebuni.

NIOSĄ POMOC OD DZIESIĄTEK LAT

Ochotnicza Straż Pożarna w Łebuni została założona w 1945 roku. Od początku istnienia jej głównym zadaniem jest niesienie pomocy. Jednostka liczy obecnie 72 druhów i druhen. Przy straży działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza składająca się z 20 członków.

W ostatnich latach strażacy OSP Łebunia 66 razy wyjeżdżali do pożarów i 112 razy do miejscowych zagrożeń.
Intensywnie brali udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych na nielegalnym składowisku odpadów tekstylnych w Kamieńcu. Strażacy tej jednostki przepracowali łącznie ponad 6000 godzin w gaszeniu sprasowanych odpadów tekstylnych. To w tych akcjach ich samochody i sprzęt pożarniczy w znacznym stopniu zostały wyeksploatowane.

Strażacy uczestniczą też w zawodach sportowo - pożarniczych, pracach społecznych i prowadzeniu profilaktyki przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży - „Kręci Nas bezpieczeństwo nad wodą", „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", "Bezpieczne Wakacje".

OSP ŁEBUNIA W KRAJOWYM SYSTEMIE

W 2016 roku jednostka OSP Łebunia wpisana została do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
KSR-G to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

SUKCESY STRAŻAKÓW

W 2016 r. OSP Łebunia reprezentowała województwo pomorskie w VII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

W 2017 r. strażacy z Łebuni byli pomysłodawcami zorganizowania „Biegu na Orientację Drużyn Strażackich” nad jeziorem Brody, w których uczestniczyli strażacy i ich rodziny. W 2018 r. jednostce przyznano "Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej Edycja 2017" w kategorii „wydarzenie” za organizację tych zawodów. Organizowanie imprezy przerwała pandemia koronawirusa.

W maju 2018 r. OSP Łebunia została najpopularniejszą jednostką OSP województwa pomorskiego w konkursie "Dziennika Bałtyckiego".

W 2020 r. strażacy z Łebuni założyli zbiórkę charytatywną na portalu „siepomaga.pl”, której celem była pomoc w zebraniu pieniędzy dla Laury Paczuły, chorej na SMA typu 2.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto