Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Centrum Łeby zmienia swoje oblicze. Tak wygląda obecnie przebudowa Skweru Rybaka

Inwestycja obejmuje przebudowę układu ulic Kościuszki od mostu nad rzeką Chełst do Kapitanatu Portu w Łebie, Morskiej i Wojska Polskiego i ulic przyległych, a także przebudowę Skweru Rybaka.
Inwestycja obejmuje przebudowę układu ulic Kościuszki od mostu nad rzeką Chełst do Kapitanatu Portu w Łebie, Morskiej i Wojska Polskiego i ulic przyległych, a także przebudowę Skweru Rybaka. Janusz Częstkowski
W Łebie trwają prace związane z modernizacją Skweru Rybaka. W ramach inwestycji zostanie także przebudowany układ komunikacyjny ulic Kościuszki, Morskiej i Wojska Polskiego i ulic przyległych. Na to zadania Łeba otrzymała aż 13 165 851,45 zł dofinansowania w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. To 95 procent planowanej wartości inwestycji, która wynosi 13 858 791,00 zł.

DUŻE DOFINANSOWANIE Z POLSKIEGO ŁADU

W październiku 2021 r. Gmina Miejska Łeba pochwaliła się uzyskaniem wysokiego dofinansowania na zadanie „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Kościuszki, Morskiej i Wojska Polskiego oraz ulic przyległych wraz z modernizacją Skweru Rybaka”. Dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych wyniosła aż 13 165 851,45 zł, co stanowi aż 95 procent wartości inwestycji.

Przed nieco ponad rokiem podpisana została umowa z wykonawcą robót budowlanych, którym jest Eurovia Polska S.A. Całkowity koszt prac to 13.709.431,13 zł. Niedługo potem wykonawca przejął plac budowy.

ZAKRES MODERNIZACJI I PRZEBUDOWY

W ramach robót budowlanych zostanie wykonana przebudowa układu ulic Kościuszki od mostu nad rzeką Chełst do Kapitanatu Portu w Łebie, Morskiej i Wojska Polskiego oraz ulic przyległych, a także przebudowa Skweru Rybaka.

Teren ma ożywić okolicę, być miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Modernizacja skweru obejmie również budowę miejsc parkingowych i toalety publicznej. Inwestycja jest zaplanowana na dwa lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto