Pogoń Lębork wysoko wygrała sparing z KS Chwaszczyno

Robert Gębuś
Na własnym boisku Pogoń Lębork wygrała sparingowe spotkanie z V-ligowym KS Chwaszczyno 4:0. Wynik mógł być wyższy, gdyby zawodnicy gospodarzy grali skuteczniej.

Sparing, rozgrywany w upalne południe, niemal przez całe spotkanie toczył się pod dyktando Pogoni Lębork. Gospodarze niemal nie schodzili z połowy KS Chwaszczyno, który miał za mało argumentów, by skutecznie odpowiadać. W pierwszej połowie bramki jednak nie padły, bo po strzałach zawodników Pogoni piłka mijała bramkę rywali, trafiała w nogi rywali albo padała łupem świetnie dysponowanego bramkarza KS Chwaszczyno, które nastawiło si e na kontrataki. Jeden z nich mógł przynieść gościom prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu do siatki Pogoni trafił zawodnik gości, ale sędzia odgwizdał spalonego.
Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie Pogoń zaatakowała odważniej a przede wszystkim skuteczniej. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Błażej Siłkowski przyjął piłkę w polu karnym i uderzył w lewy róg bramki KS Chwaszczyno i było 1:0. Ten sam zawodnik chwilę później huknął w okienko z 25 metrów i było 2:0. Dwie kolejne bramki dołożyli Franciszek Stenka, po efektownej główce, oraz zawodnik testowany.

- KS Chwaszczyno nie postawił dziś wysoko poprzeczki. Na boisku było widać letnie podejście do grania. zupełnie inna gra była dwa dni temu w meczu z Przodkowem, gdzie zawodnicy Pogoni solidnie popracowali na boisku

- komentuje Waldemar Walkusz, trener Pogoni Lębork.

- Cieszy postawa niektórych zawodników, którzy coraz lepiej się prezentują. Pozostało nam 2 tygodnie do ligi i trzeba pomyśleć o zgraniu zespołu, bo tutaj o wielkich przygotowaniach w tak krótkim okresie nie ma co mówić. Przygotowania motorycznego się nie nadrobi, natomiast zgranie, rozegranie stałych fragmentów, nad tym popracujemy.

Pogoń uzupełnia kadrę

Pogoń przetestowała w spotkaniu z Chwaszczynem 4 nowych zawodników. O nazwiskach, jak podkreśla trener mówić za wcześnie. Wiadomo natomiast, że zespół potrzebuje środkowego obrońcy i stara się "dopiąć' umowę z bramkarzem. W przyszłym sezonie w Pogoni nie zagra kilku kluczowych zawodników.