Marcin Kapela
Na inaugurację rozgrywek LSSS Team Lębork wygrał 7:2 z BAF Bonito Białystok.
Na inaugurację rozgrywek LSSS Team Lębork wygrał 7:2 z BAF Bonito Białystok. Marcin Kapela
Na inaugurację rozgrywek grupy północnej I ligi LSSS Team wygrał w Lęborku 7:2 z BAF Bonito Białystok. Debiut jak marzenie w drużynie trenera Wojciecha Pięty zaliczył autor hat-tricka Szymon Marszałkowski. Do bramki gości trafili także kapitan Piotr Łapigrowski, Łukasz Janowicz i Kamil Wojda, jeden gol to trafienie samobójcze.

Wysoka wygrana na inaugurację

W weekend 23/24 września ruszył sezon 2023/2024 w grupie północnej I ligi futsalu. Na inaugurację rozgrywek LSSS Team Lębork podejmował BAF Bonito Białystok. W pierwszym składzie gospodarzy wyszedł Dominik Czekirda w bramce oraz kapitan Piotr Łapigrowski, Szymon Marszałkowski, Dawid Łapigrowski i Patrycjusz Gaffke. W odwodzie pozostali Łukasz Janowicz, Gracjan Lis, Tomasz Neubauer, Kacper Kwidziński, Kamil Wojda i Maciej Wierzbowski. Rezerwowym bramkarzem był Adam Garbowski.

Wynik otworzyli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą goście nie tylko wyrównali, ale objęli prowadzenie 1:2. Potem strzelali już tylko zawodnicy Team. Hat-tricka na swoim koncie zapisał Szymon Marszałkowski, wypożyczony z beniaminka ekstraklasy We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

- Wprawdzie w I połowie gra nie układała się tak, jakbyśmy chcieli, ale w szatni powiedzieliśmy sobie kilka słów i po przerwie nasza gra poprawiła się. Zwycięstwo to praca całej drużyny i to bardzo dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami. Będziemy grać w każdym meczu o zwycięstwo a środek tabeli to nasz cel minimum. W drużynie jest fajna atmosfera, dobrze się tu czuje i mam nadzieję, że zostanę na dłużej w Team.

W pozostałych spotkaniach 1 kolejki padły wyniki: TAF Toruń - Red Devils Chojnice 3:9, Futbalo Białystok - Futsal Świecie 1:1, KKF Automobile Torino Konin - Grinbud KS Gniezno 6:3, LZS Dragon Bojano - Futsal Szczecin 1:4, AZS Uniwersytet Gdański - Wenecja Pułtusk 5:5

W 2 kolejce, w niedzielę 1 października Team podejmie o godz. 17 Toruńską Akademię Futsalu.