18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014. Zobacz zdjęcia

tekst i foto: organizatorzy
XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014
XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014 fot. organizatorzy
XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014. Po raz 16 w Łebie rozegrano turniej piłki siatkowej

XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014

To już szesnaście lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju piłki siatkowej. Początkowo przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski z czego sześć później dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło na nim obecnych reprezentantów Polski takich jak Marcin Możdżonek czy Michał Kubiak i Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław Pruski.
Turniej od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej Dyrektora Szkoły Pana Tadeusza Rabka. Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Również ranga turnieju wzrastała ponieważ dołączyły do rozgrywek zespoły zagraniczne nadając turniejowi statut międzynarodowego. Początkowo był to zespół z Kaliningradu- Rosja, następnie z Włoch Ladispoli, a obecnie również zespół ze Słowacji. Do pewnego momentu turniej funkcjonował w kategorii młodzikowskiej, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie dodano kategorię kadetów i kadetek, a turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży.

Mateusz Kusznierewicz w Łebuni

Trofeami w maratonie były puchary Burmistrza Miasta Łeby. Od trzynastu lat w organizację turnieju- maratonu włączyła się Joanna Bieniek oraz właściciele „ZDROWOTELU'' Łeba ( dawne Mazowsze), którzy zapewniają profesjonalny przebieg maratonu. Od paru lat podczas maratonu spotyka się w Łebie w kategorii młodzik i młodziczka 32 zespoły tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. Podobnie jest w kategorii kadet, kadetka gdzie również grają 32 zespoły16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców.
W ciągu dwóch tygodni w Łebie zobaczyć można około 900 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem organizacji ponieważ w kategorii kadet i kadetka udział wzięło 32 zespoły, ale w kategorii młodzik, młodziczka grało aż 40 zespołów.
Maraton swym zasięgiem dzięki wsparciu Starostwa Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Wójtów Gmin Cewice i Wicko obejmować zaczął cały Powiat Lęborski. Maraton przebiegł bez zakłóceń pod względem logistycznym czyniąc z niego imprezę i wielkie święto siatkówki w całym Powiecie Lęborskim. Podobnie zapowiada się tegoroczna edycja XVI już Maratonu. Swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji, Włoch, Słowacji, Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna Koźla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska, Moniek, Kadry woj. kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, z Dobrego Miasta, Bydgoszczy, Wołomina, Braniewa, Słupska, Starogardu Gd. Impreza toczyć się będzie tym razem pod patronatem Burmistrzów Miast Łeby i Lęborka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Lęborskiego oraz Wójta Gminy Cewice i Wicko Głównymi organizatorami są Szkoła Podstawowa w Łebie, Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej Łeba , Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz UKS Iryda Cewice.

Przypomnijmy w dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski, Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych. Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Gośćmi maratonu byli również trenerzy kadr narodowych pan Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli Włochy, Atache Rosji. Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami , a reprezentacją Miasta Łeby.

Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje. Pobyt w Łebie oraz wszelkie atrakcje poza turniejowe zapewniają młodzieży właściciele ZDROWOTELU Łeba Państwo Wojciech i Elżbieta Pietruszewscy. Mamy nadzieję że XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży dostarczy niezapomnianych wrażeń sportowych i turystyczno- rozrywkowych dla których uczestnicy maratonu będą chcieli tu wrócić.

Maraton rozpoczyna się w kategorii młodzik i młodziczka już 14 lutego i rozgrywany będzie w halach Szkoły Podstawowej w Łebie , ŁTO w Łebie, Gimnazjum Nr 2 w Lęborku. Mecze odbyły się: w Łebie 14 lutego o godz. 9.00 oraz w Lęborku o godz. 15. 00. W czwartek 13.02.2014 w hali Zespołu Szkół w Cewicach o godz. 12 00 nastąpiła inauguracja maratonu meczem pomiędzy zespołami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu , a zespołem UKS Iryda Cewice Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Cewicach.

tekst i foto: organizatorzy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto