MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To była uroczysta Gala Sportu we "Fregacie". Sportowcy docenieni i nagrodzeni

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Sala kinowa Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" była w południe miejscem Gali Sportu Powiatu Lęborskiego.
Sala kinowa Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" była w południe miejscem Gali Sportu Powiatu Lęborskiego. Marcin Kapela
Sala kinowa Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" była w południe miejscem Gali Sportu Powiatu Lęborskiego. Za sukcesy odniesione w 2022 r. starosta lęborska Alicja Zajączkowska doceniła sportowców nagrodami i wyróżnieniami. W drugiej części gali Powiatowa Rada Sportu przyznała "Sportowe Laury" w 17 kategoriach.

ŚWIĘTO SPOŁECZNOŚCI SPORTOWEJ WE FREGACIE

Po raz kolejny to we "Fregacie" sportowcy spotkali się na uroczystej gali, żeby odebrać zasłużone laury za sukcesy odniesione na arenach sportowych w 2022 r. Wydarzenie poprowadziła Ewa Burak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

- Dla wielu ludzi sport to wielka pasja i jednocześnie ciężka praca. I tę ciężką pracę okupioną litrami potu, zmęczeniem, czasem kontuzjami w dniu święta naszego sportu chcielibyśmy docenić. Wyrazić nasz szacunek i uhonorować zawodników, trenerów, działaczy poprzez wręczenie nagród i wyróżnień.

O otwarcie gali poprosiła starostę Alicję Zajączkowską i burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.

- To wielkie święto sportu. Cieszymy się, że zgromadziliśmy na tej sali tych, którzy ciężko pracowali, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe - zawodników, trenerów, rodziców, sponsorów

- powiedziała starosta Alicja Zajączkowska.

Oprócz starosty i burmistrza gratulacje, statuetki i dyplomy laureatom i wyróżnionym wręczali: Mirosława Kaczyńska - radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Iwona Mielewczyk - radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Edmund Głombiewski - wicestarosta lęborski, Jerzy Bańka - wójt gminy Cewice, Jerzy Pernal - wiceburmistrz Lęborka, Monika Włusek - zastępca wójta gminy Nowa Wieś Lęborska, Danuta Mikołajczyk - sekretarz Powiatu Lęborskiego, Marian Borek - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego i przewodniczący Powiatowej Rady Sportu, Witold Krużycki - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Michał Kowalski - dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma Cetniewo we Władysławowie, fundator voucherów w kategorii "senior" w "Sportowych Laurach", Marcin Brodalski - kierownik biura poselskiego w Lęborku Posła na Sejm RP Piotra Müllera, Jacek Wityk - dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA STAROSTY LĘBORSKIEGO

Pierwsza część gali została poświęcona ogłoszeniu laureatów nagród i wyróżnień starosty lęborskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

KLUB KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU
1. Piotr Pobłocki - trener
2. Igor Mielewczyk
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12 - 13.11.2022 r. Wejherowo
3. Amelia Keller
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022,12 - 13.11.2022 r. Wejherowo
4. Konrad Wojciechowski
II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
5. Igor Zagożdżan
II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12 - 13.11.2022 r. Wejherowo
6. Kornel Łazorczyk
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12-13.11.2022 r. Wejherowo
7. Filip Maszota
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12-13.11.2022 r. Wejherowo
8. Szymon Sołtys
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022, 12-13.11.2022 r. Wejherowo
9. Agnieszka Stanicka
III miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina
10. Michał Parczewski
III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – 04.12.2022 r. Wrocław
11. Magdalena Maszota
III miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina
12. Paweł Tubielewicz
III miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina

KLUB SPORTOWY LOK Lider - Amicus Lębork
1. Robert Biczkowski - trener
2. Marcin Fidala - trener
3. Jolanta Tabaka
I miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – 27.09. – 02.10.2022 r. Wrocław
4. Paula Wrońska
III miejsce – Mistrzostwa Europy, 27.07.2022 r. Zagrzeb
5. Jakub Kozłowski
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, 16-19.06.2022 r. Bydgoszcz
6. Aleksandra Filipowicz
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 18.07.2022 r. Wrocław
7. Maria Baranowski
I miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, 27.09. – 02.10.2022 r. Wrocław
8. Aleksandra Stolc
III miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików, 06 - 09.10.2022 r. Zielona Góra
9. Julita Jankowska
VI miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików, 06 – 09.10.2022 r. Zielona Góra
10. Adrianna Pakieła
I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, 18 - 20.09.2022 r. Bydgoszcz

KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
1. Piotr Walkusz
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie – wyścig ze startu wspólnego, 22 – 24.07.2022 r. Zduńska Wola
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie – wyścig na czas, 22 – 24.07.2022 r. Zduńska Wola
2. Bartosz Adamski
I miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie gravelowym, 04.09.2022 r. Starachowice
3. Sławomir Maciejewski
II miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie, 04.09.2022 r. Starachowice

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY NIESŁYSZĄCYCH OLIMP WEJHEROWO
1. Kamil Huk
III miejsce – Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niesłyszących – 30.09 – 02.10.2022 Racibórz – bieg na 800 m
III miejsce – Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niesłyszących – 30.09 – 02.10.2022 Racibórz – skok w dal

Uczniowski Klub Sportowy Złoty Tur Gdynia
1. Dariusz Gabrynowicz – siłowanie na rękę
I miejsce – Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu w Rumii, 28 - 29.05.2022 r. Rumia.

Uczniowski Klub Sportowy Ekonomik – Maratończyk Lębork
1. Emil Dobrowolski – lekkoatletyka
II miejsce – 92. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie,10.04.2022 r. Dębno

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
1. Jarosław Pruski - trener
2. Marcin Dawidowski - trener
3. Marcin Grudziński - trener

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
1. Michał Dawidowski
II miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 - 03.07.2022 r. Gliwice
2. Szymon Zimnowoda
II miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 – 03.07.2022 r. Gliwice
3. Maciej Winiarski
II miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 – 03.07.2022 r. Gliwice
4. Juliusz Partyka
VII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 – 03.07.2022 r. Gliwice
5. Szymon Wejer
VII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 – 03.07.2022 r. Gliwice
6. Aleksander Kowalski
VII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 – 03.07.2022 r. Gliwice
7. Jakub Selonke
VII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w mini siatkówce Kinder Joy of Moving, 01 –03.07.2022 r. Gliwice

Reprezentacja Polski – Basket TEAM Lębork
1. Katarzyna Nitecka
I miejsce – Mistrzostwa Europy, 24.06 – 03.07.2022 r. Malaga

UKS Ekoludek Szczenurze
1. Witold Krużycki - trener

UKS Ekoludek Szczenurze/ULKS Talex Borzytuchom
1. Mateusz Buśko
VI miejsce – 28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. 54. PZLA Mistrzostwa Polski U18 – Bielsko Biała, 15 - 17.07.2022 r.

Reprezentacja Polski
1. Patryk Sakowski – strzelectwo
II miejsce – Mistrzostwa Europy, 05 – 18.09.2022 Wrocław
I miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, 27.09. – 02.10.2022 r. Wrocław

Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork
1. Leszek Leciejewski - trener
1. Magdalena Szymańska
I miejsce – Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni – Razem, 13 - 15.05.2022 r. Ciechanów
2. Oliwia Jackowska
III miejsce – Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni – Razem, 13 - 15.05.2022 r. Ciechanów
3. Jakub Gul
I miejsce – Mistrzostwa Polski w piłce nożnej Olimpiady Specjalne, 03 – 05.06.2022 r. Warszawa
4. Dominik Nasiadko
III miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych, 23 – 25.09.2022 r. Łosice
5. Paulina Freitag
VI miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych, 23 – 25.09.2022 r. Łosice
6. Dominika Rauchut
V miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych, 23 – 25.09.2022 r. Łosice

Wyniki plebiscytu "Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2022"
W drugiej części, w 17 kategoriach przyznane zostały "Sportowe Laury" przez Powiatową Radę Sportu, której przewodniczy Marian Borek.

- Powiatowa Rada Sportu pełni obecnie funkcję kapituły, która wyłania tych, których chce uhonorować "Sportowymi Laurami". Jedynym i najważniejszym kryterium są osiągnięcia sportowe na szczeblach regionalnym, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Poprzez przyznanie laurów chcemy pokazać tych najlepszych, żeby za nimi poszli następni

- powiedział Marian Borek, przewodniczący Powiatowej Rady Sportu

MŁODZIK

Laureaci:

  • Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Michał Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Dominik Nasiadko – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

Wyróżnienia:

  • Konrad Metera – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
  • Błażej Frączak – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk

MŁODZICZKA

Laureatki:

  • Aleksandra Stolc – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus Lębork
  • Paulina Freitag – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork
  • Dominika Rauchut – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

Wyróżnienie:
Sara Dorawa – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

JUNIOR

Laureaci:

  • Igor Zagożdżan – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Konrad Wojciechowski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus
  • Jakub Gul – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

Wyróżnienie:

  • Jakub Pieniążek – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk

JUNIORKA MŁODSZA

Laureaci:

  • Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus
  • Oliwia Jackowska – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork
  • Amelia Keller – Klub Karate Shotokan w Lęborku

JUNIOR MŁODSZY

Laureaci:

  • Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Igor Mielewczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Patryk Erni – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Damian Abczyński – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork
  • Filip Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienie:

  • Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

JUNIORKA
Laureaci:

  • Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Magdalena Szymańska – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

MŁODZIEŻOWIEC

Laureatka:

  • Wiktoria Klawitter – Klub Kolarski Lew Lębork

Wyróżnienie:

  • Jakub Woźnicki – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork

SENIOR

Laureaci:

  • Piotr Walkusz – Klub Kolarski Lew Lębork
  • Ryszard Sokołowski – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
  • Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Joanna Tabaka – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Agnieszka Stanicka – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Michał Parczewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Magdalena Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Paweł Tubielewicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienia:

  • Bartosz Adamski – Klub Kolarski Lew Lębork
  • Sławomir Maciejewski – Klub Kolarski Lew Lębork

DRUŻYNA, ZESPÓŁ - MŁODZIK

Laureaci:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork – Iryda Cewice

Wyróżnienia:

  • AP Sped Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

DRUŻYNA, ZESPÓŁ - JUNIOR

Laureat:

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku

DRUŻYNA, ZESPÓŁ - SENIOR

Laureat:

  • Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork

Wyróżnienie:

  • Klub Sportowy Anioły Garczegorze

SPORTOWE ODKRYCIE ROKU

Laureaci:

  • Aleksandra Stolc – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Maciej Winiarski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

TRENER

Laureaci:

  • Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  • Leszek Leciejewski – Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork
  • Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku

TRENER GIER ZESPOŁOWYCH

Laureaci:

  • Marcin Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Jarosław Pruski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Wyróżnienia:

  • Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy Pogoń
  • Piotr Neumiller – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

DZIAŁACZ OSTATNIEGO ĆWIERĆWIECZA

Laureaci:

  • Robert Biczkowski
  • Janusz Stawrosiejko
  • Wiesław Wasylewicz
  • Bogdan Biskot
  • Piotr Neumiller
  • Ryszard Pipka

IMPREZY SPORTOWE

  • Wielki Finał o Puchar Małgorzaty Glinki w minisiatkówce – Łeba
  • XXIV Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży – Łeba 2022
  • VIII Grand Prix International karate WKF Lębork 2022
  • XIV Tęczowe Turnieje Tenisa Stołowego,
  • Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Baltic Cup 2022
  • X Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska
  • X Mikołajkowy Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2022
  • 40 Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera
  • XX Bieg Św. Jakuba – 23.07.2022 r.
  • XXX Bieg Mikołajkowy
  • LUMEN Hurtownia Elektryczna – Bogdan Ramczyk
  • Gospodarstwo rolne – Leszek Klawitter
  • Cukiernia – Krzysztof Wenta
  • Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych „ZWAE”
  • Nasiona Ławrenowicz – Krzysztof Ławrenowicz
  • Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” – Anna Rudnicka
  • Choco Latte – Krzysztof Suszko
  • Recykling Surowce Wtórne s.c – Sławomir Jesień
  • Megalandia – Arkadiusz Kaluga
  • Zakątek Dusza i Ciało – Marta Drywa
  • Minuta 8 – Ewelina Górlikowska
  • Sushi World Lębork – Vladislav Saviuk

  • Punkt Skupu Surowców Wtórnych - Jadwiga Bandzmer, Radosław Bandzmer

  • Amicus – Stanisław Mazurek

  • AP Sped Transport – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy

  • Farm Frites Polska S.A. – Adam Klasa, Katarzyna Majchrzak

  • BNA Polska – Zdzisław Małecki

  • Przedsiębiorstwo budowlane – Wiesław Wójcik

  • Vestra – Bartosz Walczyński

  • JBF Service – Łukasz Kondracik

  • B&Z Proenergy S.C – Jerzy Baranowski

  • Robex – Evart Vervelde

  • Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Spółka zo. o. – Marek Kubiak

  • Kaufland Wejherowo – Marcin Bańka

  • METFIX Sp. zo.o – Piotr Zając

  • Ciao – Ciao – Maciej Antoszewski, Martyna Rusin

  • Bistro Express – Jarosław Kruczek

  • Zjednoczony Bank Spółdzielczy w Łebie –Ryszard Kuczyński

  • Ranczo Marciniakowo – Małgorzata Marciniak

  • EPS Polska Holding – Monika Stypułkowska

  • Crazy Park Łeba – Adam Duda

  • Bosman Łeba – Michał Frankowski

  • Hotel Wodnik Łeba – Krystyna Puszcz

  • „KASTA” Przedsiębiorstwo – Stanisław Wiśniewski

  • El – Trans – Usługi elektryczno – budowlane – Adam Duda

NAGRODY SPECJALNE POWIATOWEJ RADY SPORTU

  • 35 - lecie Gminny Klub Sportowy Tęcza – Jan Dominiecki
  • 50 - lecie Chrobry Charbrowo – Jacek Wiśniewski
  • Krzysztof Piński – tenis stołowy – II miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów, 03 - 05.2022 r. Gliwice
  • Tadeusz Filipów – wieloletni i zasłużony lekkoatleta, pasjonat i promotor sportu i kultury fizycznej
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto