Futsal. Po wygranej w Brzegu Team podejmie w sobotę Red Dragons Pniewy

Marcin Kapela
Archiwum/Marcin Kapela
Podbudowany zwycięstwem w Brzegu Team Lębork podejmie w sobotę w hali miejskiej Red Dragons Pniewy. To będzie pojedynek sąsiadujących ze sobą drużyn. Początek spotkania o godz. 18.

Futsal Ekstraklasa Statscore, 7 kolejka, 24.10. 2021 r., godz. 17
Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg - Team Lębork 3:4 (3:3)
Bramki: 0:1 Przemysław Laskowski (5), 1:1 Dawid Witek (14), 2:1 Witek (15), 2:2 Davidson (15), 2:3 Davidson (17), 3:3 Kamil Kucharski (19), 3:4 Vitaliy Kolesnik (38)
Fit-Morning Gredar Futsal: Budych - Witek, Gutierrez, Rojek, Nastai. Rezerwowi: Zaiets (bramkarz), Synowiec, Sykulski, Makowski, Kozhemiaka, Kędra, Boczarski, Kucharski. Trener Roman Smirnov
Team: Burglin - Kolesnik, Przemysław Laskowski, Davidson, Monterio. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski (bramkarz), Gniba, P. Łapigrowski, Witkowski, D. Laskowski, Yvaaldo, Sammut. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Kozhemiaka (dwie) - P. Łapigrowski, Kolesnik, Sammut, D. Laskowski, Davidson, R. Łapigrowski Czerwona kartka: Kozhemiaka (36 minuta - w konsekwencji dwóch żółtych)
Sędziowie: Marcin Gutowski (Łódź), Szymon Przytuła (Stary Adamów), Tomasz Biel (Wałbrzych), Adrian Dorocki (Wałbrzych)

Niezwykle cenne zwycięstwo w Brzegu odniósł Team Lębork w 7 kolejce ekstraklasy futsalu. Dzięki zwycięstwu Team oddalił się nieco od strefy spadkowej, wyprzedzając pokonaną drużynę.

- Stawka meczu dla obu zespołów była bardzo duża

- podsumowuje trener Team Wojciech Pięta.

- Ewentualna porażka mogła zepchnąć nas w dół tabeli na dłuższy czas. Zawodnicy wytrzymali presję, zagrali z olbrzymią determinacją i wygrali zasłużenie. Gole strzeliliśmy po fajnych akcjach czy sprytnie rozegranym aucie. Niestety przytrafiały się błędy indywidualne, przez które wynik ważył się do końca.

Bohaterem zwycięskiej drużyny został Vitaliy Kolesnik, który na niespełna dwie minuty przed końcową syreną wspaniałym uderzeniem rozstrzygnął losy spotkania.
Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa. Kibice na hali w Brzegu obejrzeli emocjonujące widowisko, w którym losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

W pierwszej części gry było wiele okazji bramkowych. Jako pierwszy w 6. minucie trafił Team a autorem trafienia był Przemysław Laskowski. Potem jednak gospodarze w kilkadziesiąt sekund odrobili straty i wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch przedłużonych rzutów karnych, pewnie egzekwowanych przez Dawida Witka. Nie minęły jednak 2 minuty, a ponownie prowadzili goście, bo dublet ustrzelił Brazylijczyk Davidson. Taki wynik nie utrzymał się jednak do przerwy, w ostatnich sekundach pierwszej części gry do wyrównania doprowadził bowiem Kamil Kucharski.

Po przerwie, w 37 minucie ukraiński pivot gospodarzy Viacheslav Kozhemiaka otrzymał drugą żółtą kartkę. Wykorzystał to Team a strzelcem gola na wagę zwycięstwa okazał się w 39 minucie Vitaliy Kolesnik.

W sobotę Team podejmie Red Dragons Pniewy (godz. 18). Obsada sędziowska: Kamil Grzębowski (Chojnice), Jewgienij Adamonis (Gdańsk), sędzia czasowy Maciej Koszper (Gdańsk), sędzia techniczny Norbert Piotrowski (Siemirowice).