Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiana organizacji ruchu z DK6 w Mostach. Piesi nie przejdą

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Wprowadzona w ostatnich dniach zmiana w organizacji ruchu to kolejny etap prac związanych z budową drogi ekspresowej S6.
Wprowadzona w ostatnich dniach zmiana w organizacji ruchu to kolejny etap prac związanych z budową drogi ekspresowej S6. Janusz Częstkowski/Jarosław Litwin/GDDKiA
Na skrzyżowaniu z Drogą Krajową 6 w Mostach zmieniona została organizacja ruchu. Wśród zmian jest zamknięcie przejścia dla pieszych. Temat zmiany organizacji ruchu poruszył w mediach społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej i kandydat na burmistrza Jarosław Litwin. Twierdzi, że mieszkańcy zostali zaskoczeni zmianą organizacji ruchu i zwrócił się do burmistrza o wyjaśnienia.

Zmiana w organizacji ruchu na DK6 w Mostach

Wprowadzona w ostatnich dniach zmiana w organizacji ruchu to kolejny etap prac związanych z budową drogi ekspresowej S6. Pierwszy etap dotyczył wykonania prac związanych z budową tymczasowego zjazdu na stację Orlen oraz utwardzenie terenu w pasie zieleni między DK6 a stacją paliw.

Drugi etap to budowa drogi DG 9+159 P_1, którą zaplanowano poprowadzić objazd dla zamykanego zjazdu z DK6 w ulicę Witosa. W tym celu zaplanowano zamknięcie odcinka drogi prowadzącej do osiedla Pod Lasem na długości około 100 metrów. Prace pomyślano tak, aby nie zawężać pas ruchu jezdni Drogi Krajowej. Na DK6 zaplanowano ustawienie ostrzeżenia dla kierujących o dojeździe do strefy prac (znaki A-14). Dodatkowo zaplanowano zakaz skrętu w drogę gminną (B-21, B-22) wraz z tablicami informującymi o konieczności skorzystania z alternatywnego dojazdu do osiedla Pod Lasem.

Od południowej strony na końcu przebudowywanego odcinka drogi gminnej wprowadza się jej zamknięcie wraz z zakazem wjazdu pojazdów oraz zakaz ruchu pieszego.

W newralgicznych punktach, jak obrębie skrzyżowań DK6/ul. Witosa, ul. Witosa/ul. Wileńska i ul. Witosa/ul. Pod Lasem zaplanowano tablice objazdowe pokazujące trasę objazdu.

Trzeci etap prac wiąże się z zamknięciem zjazdu z DK6 na ul. Witosa i poprowadzenie ruchu objazdem przez wybudowaną drogę DG 9+159P_1. To wiąże się z koniecznością zamknięcia dla ruchu ul. Witosa na odcinku od DK6 do przejścia dla pieszych, czyli ok. 50 m w celu budowy prawej jezdni drogi S6.

Ruch został zaplanowany alternatywną trasą przez wybudowaną drogę DG 9+159P_1.

Jak informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zakres zmian w oznakowaniu na DK6 to zamknięcie relacji skrętnych w ul. Witosa poprzez wprowadzenie zakazu skrętu (B-21, B-22) i wykreślenie oznakowania poziomego oraz pionowego na znakach F-10 (przy odmiennej organizacji ruchu niż ustalona przepisami ogólnymi). Zamykany odcinek wyłącza się z ruchu kołowego i ruchu pieszego.

Planowany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to 31 października 2025 r.

W związku z przecięciem nowobudowanej drogi S6 z drogą gminną DG122056G inwestor uznał za niezbędne zamknięcie drogi gminnej na szerokości budowanej drogi ekspresowej. Dojazd do posesji przy drodze gminnej zostanie zachowany drogą o nawierzchni gruntowej lub ul. Długą. Na wlocie drogi gminnej zaplanowano ustawienie znaku informującego o braku możliwości dalszego przejazdu. Podobny znak znajdzie się na ul. Długiej.

Temat zmiany organizacji ruchu poruszył w mediach społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej i kandydat na burmistrza Jarosław Litwin. Twierdzi, że mieszkańcy zostali zaskoczeni zmianą organizacji ruchu i zwrócił się do burmistrza o wyjaśnienia. Do sprawy wrócimy.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiana organizacji ruchu z DK6 w Mostach. Piesi nie przejdą - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto