W Obliwicach siłacze walczyli o mistrzostwo Polski w przeciąganiu ważącego 7 ton ciągnika

Marcin Kapela
"Ligo" Organizacja Imprez Sportowych była po raz 9 organizatorem Mistrzostw Polski w Przeciąganiu 7t Ciągnika. Marcin Kapela
Po raz 9 w Obliwicach siłacze rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Przeciąganiu 7 t Ciągnika. Mistrzostwo Polski w kategorii open wywalczył utytułowany strongman Tomasz Lademann z Łebcza, otrzymując w nagrodę 2 tys. zł.

Kto szybciej przeciągnie ważący 7 ton ciągnik

Kategorię do 105 kg wygrał i mistrzem Polski został Michał Reich z Luzina , wielokrotny uczestnik i medalista zawodów strongman. Był silniejszy od Kacpra Okroja, który w Obliwicach rywalizował już przed rokiem i dwóch debiutantów.

- Po trzech latach przerwy to były zawody na przetarcie w tym sezonie i udało się wygrać swoją kategorię, z czego jestem bardzo zadowolony. Teraz będę się już powoli zbierał do planowania przygotowań na przyszły rok, bo będę już regularnie występował w zawodach strongman. Dziękuje wszystkim, którzy trzymali kciuki i dopingowali w Obliwicach, bo czułem waszą moc i dzięki niej udało mi się wygrać swoją kategorię.

W kategorii +125 kg zwyciężył i mistrzem Polski został Tomasz Lademann z Łebcza, w ubiegłych latach czołowy zawodnik zawodów strongman w Polsce. Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymański z Trzebiatowa, mający w dorobku tytuły wicemistrza Europy i wicemistrza Polski w zawodach strongman. Trzecie miejsce dla Bartłomieja Grubby z Luzina.

Tomasz Lademann wygrał także klasyfikację open. W nagrodę odebrał nagrodę główną 2 tys. zł. Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymański - 1200 zł, trzecie miejsce Bartłomiej Grubba - 800 zł.

- Wystartowałem trochę na "spontanie" i jak się okazało, decyzja o starcie była bardzo dobra. Udało mi się wygrać wagę najcięższą i kategorie open, z czego bardzo się cieszę, bo nie sądziłem, że pójdzie aż tak dobrze

- podsumował mistrz Polski Tomasz Lademann.

Zawody sędziowali Marcin Kacnerski i Robert Sieniek z Lęborka (sędziuje od pierwszej edycji). Spikerem zawodów była Marta Podolak.