Piłka nożna. Pierwsze punkty w IV lidze Pogoni Lębork i Aniołów Garczegorze

Marcin Kapela
Do 3 kolejki kibice Pogoni Lębork i Aniołów Garczegorze czekali na zdobycze punktowe w IV lidze swoich drużyn. W Lęborku z Gryfem Wejherowo gospodarze wprawdzie przegrywali po kwadransie 0:2, ale odwrócili losy spotkania i zgarnęli pełną pulę. W Pruszczu Gdańskim bohaterem Aniołów był zdobywca oby bramek Hubert Syldatk.

PO KIEPSKIM POCZĄTKU POGOŃ ODWRACA LOSY MECZU
W sobotnie popołudnie Pogoń podejmowała w Lęborku Gryfa Wejherowo. Goście objęli prowadzenie w 6 minucie za sprawą byłego napastnika Pogoni Macieja Wardzińskiego. Po kwadransie prowadzili już wyżej, kiedy trafił Tomasz Neubauer. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy remisie, bo w 32 minucie kontaktową bramkę zdobył kapitan Wojciech Musuła, a w 45 minucie wyrównał uderzeniem na dalszy słupek Mateusz Kozerkiewicz finalizując rajd prawą stroną.
Remis utrzymał się do 74 minuty, kiedy Damian Wojda skutecznym uderzeniem z ok. 16 m wyprowadził lęborczan na prowadzenie. Cztery minuty później pozyskany przed sezonem zawodnik z karnego ustalił wynik na 4:2. W polu karnym faulowany był Paweł Piór. To oznaczało pierwsze punkty dla Pogoni w tym sezonie i awans w tabeli IV ligi.

3 kolejka IV ligi, 21.08.2021 r., godz. 18
Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 4:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Maciej Wardziński (6), 0:2 Tomasz Neubauer (15), 1:2 Wojciech Musuła (32), 2:2 Mateusz Kozerkiewicz (45), 3:2 Damian Wojda (74), 4:2 Wojda (78 - karny)

Pogoń: Marcin Petrus - Janowicz, Musuła, Siłkowski, Raulin, D. Wojda, Kwaśnik (81 Sz. Pawlik), Atanacković (30 Kozerkiewicz), W. Miotk (70 Stenka), D. Formela (90+1 Wiśniewski). Trener Waldemar Walkusz

Gryf: Wika - Matejek, Kowalski, Koszałka (57 Kreft), Talaśka (70 Baranowski), Neubauer, Kwidziński (57 Małolepszy), Godlewski, Zalewski, Lieske, Wardziński. Trener Grzegorz Lisewski

Sędziowie: Leszek Wnuk oraz Damian Liedtke i Bartek Krywienko

3 kolejka IV ligi, 21.08.2021 r., godz. 14
Czarni Pruszcz Gdański - Anioły Garczegorze 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Hubert Syldatk (18), 1:1 Dawid Zieliński (55 - karny), 1:2 Syldatk (72)