Marcin Kapela
Sobotnim meczem w hali miejskiej drużyna Trefla Lębork rozpoczęła II-ligowy sezon rozgrywek w I grupie. Gospodarze od początku spotkania narzucili swoje warunki gry i wysoko wygrali pierwszego seta (do 8). W drugim zwyciężyli do 20, a w trzecim, najbardziej zaciętym, do 23. MVP spotkania został kapitan Trefla Maciej Ptaszyński. W drugim secie na parkiecie pojawili się wychowankowie SPS Lębork Paweł Boniaszczuk i Jakub Klimik, oklaskiwani przez publiczność w rodzinnym mieście.

W efektownym stylu po roku przerwy przywitali się młodzi siatkarze Trefla z lęborskimi kibicami. Wprawdzie na ławce rozpoczęli wychowankowie SPS Lębork, ale w II secie Paweł Boniaszczuk i Jakub Klimik otrzymali szansę pokazania się w rodzinnym mieście.

Gospodarze rozpoczęli z animuszem i błyskawicznie objęli wysokie prowadzenia 15:3, 19:4, by wygrać do 8. Drugi set to również wysokie prowadzenie drużyny Ariela Fijoła i Jarosława Pruskiego (7:1, 15:8), ale potem policzanie zaczęli odrabiać straty. Tę partię Trefl zapisał na swoje konto do 20.

Po dwóch pewnie wygranych setach dzięki dobrej grze blokiem i serwisowi, trzecia odsłona długo przebiegała pod dyktando przyjezdnych. Trefl zmniejszył straty do 10:12 dzięki punktowej zagrywce Ptaszyńskiego, a wtedy o czas poprosił trener SMS. Po powrocie goście dalej punktowali.

Gospodarze dogonili policzan w ostatniej fazie seta. Przy zagrywkach Janusza Wryczy doprowadzili do remisu po 22, a po emocjonującej końcówce wygrali 25:23.

Skład lęborskich "Żółto-Czarnych": Inerowicz, Ptaszyński, I. Bogucki, Gregorowicz, Szydlik, Zaleszczyk i Pruszkowski (libero) oraz Wrycza, Paweł Boniaszczuk, Ciok, Haldorsen, M. Bogucki, Jakub Klimik (libero)

Skład SMS Police: Kuźmiczonek, Rybicki (kapitan), Radecki, Mitas, Zajkowski, Waścikowski i Jankowski (libero) oraz Swół, Gudalewski, Klemens, Zaborski (libero). Trener Paweł Kolec, II trener Łukasz Jakowczyk

Sędziowie: Patryk Frąckiewicz (I), Agnieszka Fibor (II), Magdalena Bojke (sekretarz), Paweł Brożyna (liniowy), Andrzej Czerniak (liniowy)