MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przyszłość portu w Elblągu zależy od dobrej woli opozycji

Wojciech Gawor
Żeby port w Elblągu wykorzystał rozwojową szansę, jaką jest Kanał na Mierzei i rozwijał swoje możliwości przeładunkowe, niezbędne są pieniądze na pogłębienie basenu portowego i zamontowanie obrotnicy. To przerasta możliwości samorządu, który nadal blokuje propozycje rządowe, zakładające 100mln wsparcia.

Zbigniew Ziejewski, poseł PSL z okręgu elbląskiego, złożył na Twitterze, deklarację przedwyborczą. Spotkała się z natychmiastową odpowiedzią wiceministra aktywów państwowych, Andrzeja Śliwki.

Zbigniew Ziejewski: „Jestem posłem z okręgu elbląskiego. Dla mnie jedną z najważniejszych spraw do załatwienia w następnej kadencji jest port w Elblągu. On ma docelowo przeładowywać 2 mln ton surowców. Dalsze przeciąganie tematu przez rząd jest niedopuszczalne”.
Andrzej Śliwka: „Panie Zbyszku, to może powie Pan swojemu koledze z PSL - prezydentowi Elbląga - by przyjął 100 mln od rządu lub sam zaczął pogłębiać ostatnie 800m toru wodnego i wybudował obrotnicę, bo zgodnie z prawem to zadanie miejskiej spółki. Potwierdził to ekspert piszący opinie dla miasta”.

Przyjęcie propozycji rządowej, znacząco przyspieszyłoby przywrócenie pełnej funkcjonalności Portu Elbląg. Obstrukcja koalicji KO-PSL na poziomie lokalnym, blokuje te ambitne plany.

Projekt klubu PiS zakładał, że „sejmik województwa warmińsko-mazurskiego opowiada się za przyjęciem przez Gminę Miasto Elbląg jako jedynego wspólnika spółki Zarząd Portu Morskiego Elbląg spółka z o.o., rządowej propozycji dokapitalizowania portu morskiego w Elblągu kwotą 100 milionów złotych, wpisania go do ustawy o portach i przystaniach morskich, jako port o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, nadając mu status portów w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie-Świnoujściu oraz wzięcia przez Skarb Państwa odpowiedzialności za dalszy rozwój i inwestycje w porcie morskim w Elblągu”.

Przeciąganie sporu na pewno nie jest w interesie mieszkańców regionu.

Foto: Dziennik Bałtycki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przyszłość portu w Elblągu zależy od dobrej woli opozycji - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto