Marcin Kapela
W sobotę w hali miejskiej rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Puchary najlepszym wręczali burmistrz Lęborka Witold Namyślak i sekretarz miasta Marian Kurzydło.

W kategorii „open”, w której mogli zagrać zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Tenisa Stołowego, jak również bez licencji, mistrzem Lęborka został Jarosław Mras z Lęborka. Drugie miejsce zajął Marek Rybaczek (Lębork), a trzecie Krzysztof Kałużny (Lębork). Dalsza kolejność: 4. Grzegorz Kościuk (Lębork), 5. Paweł Markiewicz (Lębork), 6. Bartosz Mitak (Wejherowo), 7. Michał Klassa (Łeba).

W zawodach w kategoriach: mężczyźni do lat 20, mężczyźni 21-40, mężczyźni 41-60 lat oraz mężczyźni powyżej 60 lat mogli brać udział zawodnicy-amatorzy tzn. tacy, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego (zawodnik, który ani razu nie wystąpił w rozgrywkach PZTS i PWZTS w bieżącym sezonie może wziąć udział w turnieju).

W kategorii mężczyzn do lat 20 wygrał Jonatan Dziedzik z Wierzchucina, drugie miejsce zajął Mateusz Myszk z Nowej Wsi Lęborskiej, a trzecie Jakub Beczyczko z Łeby. Dalsza kolejność: 4. Eliasz Miazek (Lębork), 5. Konrad Wenta (Janowice), 6. Maciej Czaja (Lębork), 7. Kaleb Dziedzik (Wierzchucino), 8. Stanisław Kurs

W kategorii mężczyzn 20 - 40 lat wygrał Maciej Krzekotowski z Lęborka, drugie miejsce zajął Adam Ozimek z Gąski, trzecie Adam Patelczyk z Bolszewa.

W kategorii mężczyzn 41 - 60 lat zwyciężył Sławomir Olczyk z Lęborka, drugi był Mariusz Wenta z Janowic, trzeci Krzysztof Tomasiewicz z Garczegorza. Dalsza kolejność: 4. Waldemar Ostrówka (Lębork), 5. Zbigniew Małoszycki (Lębork), 6. Marian Syldatk (Garczegorze)

Jedyna zawodniczką, która zgłosiła się do zawodów była Maria Dziedzik z Wierzchucina. Dodatkowo rozegrała gry z z zawodnikami z kategorii 20-40 lat.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali puchary, statuetki, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w każdej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.