MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kościerzynie zakupił nowoczesny echokardiograf za prawie 1 mln zł! Urządzenie daje nowe możliwości

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Nowoczesny echokardiograf, który trafił do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną diagnostykę.
Nowoczesny echokardiograf, który trafił do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną diagnostykę. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Nowoczesny echokardiograf, który został zakupiony przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zapewnia precyzyjną diagnostykę pacjentów z problemami kardiologicznymi. Kosztował prawie 1 mln zł, a dofinansowanie pochodziło ze środków unijnych.

Nowy sprzęt w szpitalu w Kościerzynie

Prawie milion złotych kosztował nowoczesny echokardiograf zakupiony przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. To kolejny już sprzęt, który trafia do placówki i wprowadza diagnostykę na jeszcze wyższy poziom. Tym razem skorzystają pacjenci z problemami kardiologicznymi.

Warto nadmienić, że zakup echokardiografu stał się możliwy dzięki projektowi, który realizuje kościerska lecznica pod nazwą "Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych - etap I". Jest on współfinansowany przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego wartość to 37 214 273 zł, z czego nieco ponad 35 mln zł pochodzi z dofinansowania UE.

- Aparat pozwala na otrzymanie obrazu, przedstawiającego przekrój przez mięsień sercowy, umożliwia obserwację jam serca i jego zastawek, a także daje podgląd na to jak pracuje serce - mówi lek. Artur Korzeniowski, kierownik Oddziału Kardiologicznego z Intensywnym Nadzoru Kardiologicznego oraz Pracownią Hemodynamiki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. - Zakupiony echokardiograf umożliwia szybkie i powtarzalne badanie globalnego odkształcenia podłużnego (GLS) lewej i prawej komory serca, jak również przetwarzanie obrazu 3D w czasie rzeczywistym – 4D i kolorowe obrazowanie naczyń i przepływu krwi B-FlLOW.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dla pacjentów oznacza to przede wszystkim jeszcze większe możliwości diagnostyczne i podjęcie skutecznego leczenia.

- Jesteśmy dumni z możliwości dostarczenia najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych dedykowanych naszym pacjentom - dodaje Marzena Mrozek, prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Zakup echokardiografu to dla naszej placówki nie tylko inwestycja w sprzęt, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i komfort naszych pacjentów kardiologicznych. To najlepszy prezent, jaki mogliśmy im ofiarować, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy zdrowie nabiera szczególnego znaczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto