MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przez Lębork przeszedł marsz solidarności z osobami z autyzmem

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W przemarszu wzięły udział rodziny z osobami ze spektrum autyzmu, pedagodzy, liczna grupa harcerzy i członków stowarzyszenia "Iskierka Nadziei".
W przemarszu wzięły udział rodziny z osobami ze spektrum autyzmu, pedagodzy, liczna grupa harcerzy i członków stowarzyszenia "Iskierka Nadziei". Janusz Częstkowski
Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb" było organizatorem kolejnego w Lęborku "Marszu dla Autyzmu". W geście solidarności z osobami z autyzmem uczestnicy marszu przeszli ulicą Staromiejską na plac Pokoju, gdzie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, na który wpłynęło niemal trzysta prac. W niedzielę w Sanktuarium św. Jakuba Ap. zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób i rodzin dotkniętych problemem autyzmu.

Przez Lębork przeszedł marsz solidarności z osobami z autyzmem

W sobotę 13 kwietnia Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb" było organizatorem kolejnego w Lęborku "Marszu dla Autyzmu". W geście solidarności z osobami z autyzmem uczestnicy marszu przeszli ulicą Staromiejską na plac Pokoju. W przemarszu wzięły udział rodziny z osobami ze spektrum autyzmu, pedagodzy, liczna grupa harcerzy i członków stowarzyszenia "Iskierka Nadziei". Wśród uczestników wydarzenia był burmistrz elekt Jarosław Litwin. "Ogromnie podziwiam osoby działające w Stowarzyszeniu, które swoją postawą pokazują najpiękniejszą stronę społeczeństwa obywatelskiego. Członkowie Niebieskiego Skarbu powołując swoje stowarzyszenie odpowiedzieli na potrzeby mieszkańców naszego miasta, powiatu, najbliższej okolicy. Dziś to już kilkadziesiąt osób, wspierających się wzajemnie i podnoszących społeczną świadomość dotyczącą zaburzeń ze spektrum autyzmu." Władze powiatu reprezentowała sekretarz Danuta Mikołajczyk.

Na placu Pokoju organizatorzy ogłosili wyniki konkursu plastycznego pt. „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Na konkurs wpłynęło aż 291 prac z 40 placówek oświatowych. Nagrodzono 20 przedszkolaków i uczniów klas podstawowych. Piosenkę „Witajcie w naszej bajce” zaśpiewała Nikola Mielewczyk, uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej.

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 11.30 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona zostanie Msza św. w intencji osób i rodzin dotkniętych problemem autyzmu i wszystkich wspierających.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przez Lębork przeszedł marsz solidarności z osobami z autyzmem - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto