MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Müller podsumował cztery lata kadencji poselskiej. Wiele inwestycji w regionie

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Piotr Müller podsumował cztery lat swojej działalności poselskiej. W tym czasie region wielokrotnie uzyskał wsparcie z rządowych programów na niezbędne inwestycje. Część z nich już powstała a kolejne są w realizacji.
Piotr Müller podsumował cztery lat swojej działalności poselskiej. W tym czasie region wielokrotnie uzyskał wsparcie z rządowych programów na niezbędne inwestycje. Część z nich już powstała a kolejne są w realizacji. Archiwum Polska Press/Materiał prasowe
Piotr Müller, poseł na Sejm RP i rzecznik rządu, podsumował ostatnie cztery lata swojej parlamentarnej działalności na rzecz wspierania rozwoju naszego regionu i wzrostu poziomu życia jego mieszkańców. Podkreślił boom inwestycyjny, jaki panuje dziś na Pomorzu dzięki wielokrotnemu wsparciu z rządowych programów, czego przykładem jest budowa drogi ekspresowej S6. - Przez cztery lata udało mi się wynegocjować środki na wiele inwestycji.

Piotr Müller podsumowuje pracę na rzecz regionu

Na spotkaniu z dziennikarzami w biurze poselskim w Słupsku Piotr Müller podsumował cztery lat swojej działalności poselskiej. W tym czasie region wielokrotnie uzyskał wsparcie z rządowych programów na niezbędne inwestycje. Część z nich już powstała a kolejne są w realizacji.

- Na Pomorzu panuje dziś prawdziwy boom inwestycyjny, a tego dowody są widoczne na każdym kroku. Od początku aktywności politycznej, za cel postawiłem sobie wspieranie rozwoju naszego regionu i wzrost poziomu życia jego mieszkańców. Posłem na Sejm RP zostałem pod koniec grudnia 2018 roku. Następnie, w wyborach jesienią 2019 roku, ponownie powierzyli mi Państwo mandat poselski. Jestem dumny, że mogę być posłem ziemi słupskiej i reprezentować na poziomie krajowym interesy całego Pomorza. Wszystkie udane działania, ale także zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzacie, są wielką motywacją do dalszej pracy. Mam nadzieję, że dostanę kolejną szansę, która zaowocuje nowymi przedsięwzięciami dla regionu. Jestem przekonany, że nie zwolnimy tempa i dzięki dobrej współpracy i polityce rozwojowej, będziemy w dalszym ciągu dbali o dobro mieszkańców. Tylko wspólnie możemy rozwijać naszą małą ojczyznę

- mówił poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Miliony rządowego wsparcia na inwestycje w regionie

W ostatnich latach do naszego regionu trafiły wielomilionowe środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych czy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki nim można mówić o boomie inwestycyjnym w naszym regionie, czego przykładem jest największe przedsięwzięcie drogowe w województwie, jakim jest budowa drogi ekspresowej S6. Całość drogi ekspresowej S6 zostanie sfinansowana ze środków budżetu państwa. Można mówić o prawdziwej rewolucji drogowej na Pomorzu.

Rządowy program na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026

Piotr Müller jako poseł zabiegał i pracował nad programem rozwoju Ziemi Słupskiej. Przyniosło to efekty w 2019 roku, kiedy premier Mateusz Morawiecki podpisał odpowiednią uchwałę. Program zapewnia szereg inwestycji w obszarze edukacji, transportu i infrastruktury sportowej.

Budowa ringu miejskiego w Słupsku

W ramach rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026 finansowane jest także dokończenie budowy ringu miejskiego - to aż 200 mln zł z funduszy rządowych. To jest możliwe dzięki rozszerzeniu rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej, który początkowo był rozpisany na lata 2019 - 2024, a dziś jest jego aktualizacja aż do roku 2026. Rozszerzenie programu ma na celu zwiększenie potencjału inwestycyjnego i rozwojowego Ziemi Słupskiej, w tym terenów nowoprzyjętych do granic administracyjnych Miasta Słupsk i wsparcie gminy Słupsk. Dzięki tej inwestycji zakończą się wieloletnie problemy komunikacyjne.

Budowa drogi krajowej 21 ze Słupska do Ustki

Region zyska 13 kilometrów nowej, bezpiecznej drogi między Ustką a Słupskiem. Rząd zwiększył finansowanie tej inwestycji o niemal 50 milionów złotych. Łącznie to aż 123 miliony złotych.

Utworzenie i zwiększenie środków finansowych na rozwój Uniwersytetu Pomorskiego

Z inicjatywy Piotra Müllera, Sejm przyjął poprawkę o przekształceniu Akademii Pomorskiej w Uniwersytet Pomorski. Zmiana zdecydowanie podkreśli prestiż uczelni i zwiększy możliwości rozwojowe. A to wszystko dzięki zaangażowaniu całej społeczności akademickiej oraz rekordowemu wsparciu finansowemu rządu.

Renowacja Czerwonego Spichlerza w Słupsku

To przedsięwzięcie ma na celu adaptację zabytkowego Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne. Czerwony Spichlerz wspólnie z Białym Spichlerzem będzie piękną ozdobą Słupska.

Modernizacja stadionu przy ul. Zielonej w Słupsku

Realizowane są także zmiany wokół stadionu na ulicy Zielonej w Słupsku. Poseł Piotr Müller zabiegał o te środki jako Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. To inwestycja długo wyczekiwana nie tylko przez kibiców, ale i przez mieszkańców regionu słupskiego.

Zagospodarowanie terenu Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku

O nowe strefy - aktywności, sportu, relaksu, rozrywki, a także polanę piknikową - wzbogaci się Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych zostaną wykorzystane również na przebudowę i rozbudowę alejek parkowych, ulepszenie górki saneczkowej, zagospodarowanie zieleni oraz wprowadzenie elementów małej architektury.

Przykłady innych inwestycji

Przykłady innych inwestycji, o które zabiegał poseł Piotr Müller, to przebudowa ulic w Słupsku - Wiejskiej, Rybackiej, Norwida wraz z przebudową skrzyżowania ul. Kilińskiego i Kaszubskiej. To także profesjonalne wyposażenie centrum archiwizacji i cyfryzacji w powiecie słupskim, realizacja projektów na terenie Słupskiego Związku Powiatowo -Gminnego, rozbudowa infrastruktury sportowej, kompleksowa modernizacja infrastruktury drogowej, zakup taboru i modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Przez cztery lata udało mi się wynegocjować środki na wiele inwestycji. Z dumą mogę powiedzieć, że z roku na rok infrastruktura m.in. drogowa, oświatowa, sportowa, użytku publicznego czy instytucji kultury zmienia się nie do poznania. Bardzo się cieszę, że mogłem być współautorem ważnych przedsięwzięć, które w diametralny sposób wpłynęły na rozwój całego regionu. Największym moim osiągnięciem, z którego jestem ogromnie dumny jest powstanie specjalnego rządowego programu dla mieszkańców Ziemi Słupskiej

- podkreślił poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto