Piłka nożna. Mimo prowadzenia Pogoń Lębork przegrała w Sycewicach ze Spartą

Marcin Kapela
W 8 kolejce IV ligi Sparta podejmowała w Sycewicach Pogoń Lębork. Goście objęli prowadzenie w 29 minucie po golu Łukasza Kwaśnika. Wygrywali do 58 minuty, kiedy uderzeniem głową wyrównał Łukasz Skierka. Na kwadrans przed końcem zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Krystian Klawikowski. Od 54 minuty, kiedy czerwoną kartką został ukarany Łukasz Janowicz, Pogoń grała w osłabieniu. Po meczu trener Pogoni Waldemar Walkusz krytycznie odniósł się do prowadzenia spotkania przez arbitra. Anioły Garczegorze pauzowały w 8 serii gier.

W ostatni weekend września rozegrana została 8 kolejka w IV lidze. W sobotę w Sycewicach beniaminek podejmował Pogoń Lębork. Goście objęli prowadzenie po strzale Łukasza Kwaśnika z prawej strony w długi róg. Wcześniej jedną sytuację wybronił Patryk Wójcik. Przed przerwą jeszcze z 20 metrów z woleja nie trafił Adrian Solczak.

Na początku drugiej połowy była okazja do wyrównania, ale świetnie spisał się w bramce Marcin Petrus. W 58. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony strzałem głową wyrównał Łukasz Skierka. Kwadrans przed końcem pięknym strzałem w samo "okienko" z ponad 20 metrów popisał się Krystian Klawikowski. Goście mieli okazję
do wyrównania, ale znów dobrze zachował się Wójcik.

Waldemar Walkusz, trener Pogoni:

- To nie było spotkanie piłkarskie, to była rzeź. Sędzia się dostosował do tego, pozwalał na takie zachowanie gospodarzy. Nie wiem, czy dwóch naszych zawodników po tym spotkaniu nie wyląduje w szpitalu. Później sędzia widzi faul, gdy mój zawodnik blokuje w środku pola by piłka do bramkarza nie doszła. Dyktuje rzut wolny, daje czerwoną kartkę. Parę minut później Miotk wychodzi z piłką, zagrywa ją trzy metry do przodu, bo ma odkrytą całą przestrzeń. Z tyłu jest ewidentnie cięty, piłka zupełnie nie interesowała zawodnika z Sycewic. To była ewidentna czerwona kartka. Natomiast uwaga, że zawodnik podnosi nogę, gdy mój zawodnik atakuje w tym czasie piłkę
głową skutkowała żółtą kartką dla mnie. Po raz kolejny raz okazało się, że kto ma gwizdek i kartki ten ustawia to spotkanie. Uważam, że sędzia ewidentnie wypaczył wynik meczu. Chłopakom mogę podziękować za walkę, bo walczyli dziś bardzo mocno i grali do momentu, gdy sędzia nie wkroczył w akcję. Do tego czasu prowadziliśmy 1:0 i nic nie wskazywało na to, że coś groźnego może nam się przydarzyć.

Marcin Rusakiewicz, trener Sparty Sycewice:

- Bardzo cieszymy się z tego wyniku, bo punkty nam są potrzebne do zrealizowania naszego celu, jakim jest utrzymanie się w tej lidze. Dzisiejszy mecz dużo nas kosztował, dużo walki, ale też zagraliśmy dwie różne połowy.
W pierwszej połowie zagraliśmy dużo słabiej. Pogoń strzeliła bramkę na 1:0, co nas trochę podłamało, ale wiedzieliśmy, że mieliśmy jeszcze drugie 45 minut, bo w tym sezonie właśnie w drugiej części meczów jesteśmy dobrzy i skuteczni. Zaangażowaniem i dobrymi akcjami zdobyliśmy dwie dobre bramki z akcji.

8. kolejka IV ligi, 25 września 2021 r., godz. 17
Sparta Sycewice - Pogoń Lębork 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Kwaśnik (29), 1:1 Łukasz Skierka (58 - głową), 2:1 Krystian Klawikowski (75)

Sparta: P. Wójcik - Cudziło, Bobrowski, Michalak, Krzyżanowski, Kopciński, Marciszewicz, Solczak, Terefenko, Gulbiński, Skierka oraz Klawikowski, Kosiński. Trener Marcin Rusakiewicz

Pogoń: M. Petrus - Janowicz, Kochanek, Musuła, Raulin (45 Iwański), D. Wojda, Stenka (63 W. Miotk), Kwaśnik (59 Sz. Pawlik), Atanacković, Piór, D. Formela. Trener Waldemar Walkusz

Żółte kartki: Klawikowski (Sparta) - Kochanek, Kolke (Pogoń)
Czerwona kartka: Łukasz Janowicz (54 minuta - Pogoń)

Sędziowie: Jurczak oraz Krywienko i Malinowski

Pozostałe wyniki 8 kolejki:
Gryf Słupsk - Grom Nowy Staw 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Maciej Kozakowski (29-wolny), 2:0 Fabian Słowiński (35-głową), 2:1 Mateusz Niedźwiecki (37), 3:1 Dawid Więckowski (48), 4:1 Fabian Słowiński (73)
Gryf: Bielańczuk - D.Więckowski, Tsykalo, T.Prusaczyk, K.Gołojuch, Kozakowski (64 Gregorek), Szymon Mytych (70 Majcher), Piechowski (74 Kowtunenko), Zieliński (86 Parzych), Słowiński (86 Dąbrowski).

Grom: Szafek - Bany, Jędrzejewski, Gwóźdź, Kielar, Polański (84 Błażek), Bucholc (60 Janowski), Danielak (71 Konieczka), Staniaszek (55 Włodarczyk), Gruszewski (69 Gutorski), Niedźwiecki.

Gedania Gdańsk - Bytovia Bytów 4:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Borowski (13), 2:0 Maciej Gorwa (55), 3:0 Kamil Kankowski (60), 3:1 Artur Rzepiński (66), 3:2 Michał Wdowiak (68), 3:3 Jakub Malich (76), 4:3 Wojciech Zyska (93-karny), 4:4 Grzegorz Lejk (95)
Czerwona kartka: Oleszkiewicz (90, Bytovia - rezerwowy bramkarz na ławce)
Gedania: Suliński - Kankowski (63 Pogorzalski), Zalewski, Kobyliński (76 Regliński), Gorwa (63 Deja), Gajewski, Molga, Michalewski, K.Bąk (40 Rybacki), Borowski (66 Bławat), Zyska.
Bytovia: Ryngwelski - Lejk, Błaszkowski, Szmidke, Wdowiak, Kajdrowicz, A.Szultka (57 Wojach), Barra (57 Malich), P.Wolski, Wirkus (63 K.Szultka), Rzepiński (89 Tochman).

Jantar Ustka - Orkan Rumia 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dawid Kowalski (7), 0:2 Jakub Krefft (41), 0:3 Dawid Kowalski (50), 1:3 Kamil Wójcik (60), 2:3 Michał Szałek (68)
Jantar: Gołębiewski - Dopierała (88 Niemkowicz), Książkiewicz (31 K. Dawid), K. Wójcik, Budziński,
M. Miecznikowski, Granosik, M. Szałek, Fedorow (52 M. Dawid), Szukiełowicz, Karpiński (52 Stasiak).
Orkan: Pruszyński - Kolera, Krefft, Darga, Kowalski, Kiełb, Ciecierski, Dettlaff, Ogrodowicz, Golc, Niedźwiedzki (67 Samulski).

MKS Władysławowo - GKS Kowale 0:4 (0:0), Gryf Wejherowo - Lechia II Gdańsk 1:3 (0:1), Jaguar Gdańsk - Czarni Pruszcz Gdański 3:1 (0:1), Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna 2:2 (0:2), Wierzyca Pelplin - Wikęd Luzino 0:3 (0:1), Arka II Gdynia - Borowiak Czersk 4:2 (2:1). Pauzowały Anioły Garczegorze.