LKB im. Braci Petk wygrał klasyfikację drużynową podczas biegu na 10 km w Korzybiu

Krzysztof Niekrasz
W biegu w Korzybiu na 10 km Antonina Wirkus z LKB im. Braci Petk była druga Łukasz Wirkus szósty, a LKB im Braci Petk wygrał klasyfikację drużynową. Do sobotniej rywalizacji XXVIII Biegu im. Elżbiety Garduły w Korzybiu przystąpiło 140 uczestników w różnym wieku. Od razu dodajmy, że osiem osób nie ukończyło zmagań. Niespodzianki nie było. Rywalizację wygrał faworyt Patryk Błaszczyk (rocznik 1996) z Ustki. Gościem imprezy był maratończyk- olimpijczyk Jan Huruk.

Tegoroczne bieganie odbywało się w deszczowych warunkach i tradycyjnie już w lesie wokół korzybskiego jeziora na 10 kilometrów i 500 metrów. Po starcie na czoło stawki wysunął się faworyt, który narzucił ostre tempo i sukcesywnie powiększał przewagę nad rywalami. Tym biegaczem był ustczanin Patryk Błaszczyk, który jako pierwszy zameldował się na mecie. Zwycięzca osiągnął czas 34 minuty i 11 sekund. Za ten wyczyn nagrodzony został kopertówką z kwotą 300 zł i pucharem. Drugi przybiegł Dawid Garski (Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk) - 35.45 min (200 zł i puchar). Trzeci był Norbert Jefimczyk (1. Lęborski Batalion Zmechanizowany) - 35.50 min (150 zł). Kolejne miejsca zajęli: 4. Dawid Janta (Talex Borysław Borzytuchom) - 36.37 min (100 zł), 5. Robert Czerniak (Ekonomik Maratończyk Lębork) - 37.52 min (100 zł), 6. Łukasz Wirkus (Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk) - 39.04 (100 zł).
Z grona kobiet znakomitą dyspozycję zaprezentowała Anna Glazik (Talex Borysław), która nie dała szans rywalkom i pewnie wygrała w czasie 41.22 min (300 zł i puchar). Druga finiszowała Antonina Wirkus (LKB im. Braci Petk) - 42.10 min (200 zł i puchar). Jako trzecia przybiegła Katarzyna Nowakowska (AML) - 42.50 min (200 zł i puchar). Trzeba zaznaczyć, że biegacze i biegaczki nie oszczędzali się i za to zostali docenieni, bo wszyscy otrzymali okolicznościowe pucharki. Klasyfikację drużynową wygrał Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk. Na drugim miejscu uplasowała się Bryza Postomino. Trzecia lokata przypadła ekipie Runastyczni Team Bytów.
Nagrody i puchary wręczali m.in.: Paweł Lisowski (starosta słupski), Maciej Chaberski (wiceburmistrz Kępic), Sławomir Piątkowski (nadleśniczy z Nadleśnictwa Warcino), Małgorzata Laskowska (prezes Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Jan Huruk (maratończyk), Zenon Słomski (ambasador Gminy Kępice, sportowiec - były pięściarz i biegacz, pomysłodawca imprezy).
Pięknym albumem doceniono Czesława Nowakowskiego (warszawski biegacz, szef Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowego Czesław Nowakowski Warszawa), który od jedenastu lat startuje w Korzybiu i wspomaga finansowo imprezę.
Organizatorzy mogą mieć powody do satysfakcji, bo spisali się na złoty medal. Jak zwykle doskonale spikerkę prowadził niezawodny Roman Toboła, który nie oszczędzał gardła i przekazał sporo wiedzy biegowej dla wszystkich kibiców. Były też losowane nagrody dla uczestników.