Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w powiecie lęborskim. Rekordowy przyrost liczby zakażonych i osób na kwarantannie

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Marcin Kapela/Materiały prasowe
Jak informuje Tomasz Augustyniak, pomorski inspektor sanitarny, zakażenie SARS-CoV-2 zostało stwierdzone dziś u 388 osób z terenu województwa pomorskiego, w tej liczbie 15 osób to mieszkańcy powiatu lęborskiego i jest to pod tym względem rekord. Rekordowa jest także liczba osób przebywających na kwarantannie - 447.

Raport z dnia 9 października 2020 roku na temat Sars-CoV-2 w województwie pomorskim

Jak podaje wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna, w ciągu ostatniej doby w województwie pomorskim odnotowano 388 nowych zakażeń, 81 wyzdrowień oraz 5 kolejnych zgonów w związku z COVID-19. Obecnie w województwie są 3192 aktywne przypadki zakażeń.

Liczba zakażonych według miast i powiatów z dnia 9 października 2020 r.:
86 os. z p.wejherowskiego
61 os. z m.Gdańsk
37 os. z p.kartuskiego
35 os. z m.Gdynia
31 os. z p.starogardzkiego
22 os. z p.kwidzyńskiego
16 os. z p.puckiego
16 os. z p.chojnickiego
16 os. z p. kościerskiego
15 os. z p.lęborskiego

Sanepid informuje o zgonach 5 osób zakażonych - kobiety z powiatu wejherowskiego i 4 mężczyzn (3 z powiatu wejherowskiego i 1 z powiatu bytowskiego) z chorobami współistniejącymi. Od początku pandemii jest to 118 zgonów wśród mieszkańców województwa w związku z COVID.

REKORDOWY PRZYROST ZAKAŻONYCH...

Niestety piątek, 9 października przyniósł rekordowy przyrost zakażonych na Sars-CoV-2 w powiecie lęborskim. Z 15 zakażonych osób 9 to mieszkańcy Lęborka, 3 z gminy Nowa Wieś Lęborska, 2 z gminy Wicko i 1 z gminy Cewice. Łącznie od początku epidemii zakażonych zostało 119 mieszkańców powiatu lęborskiego a wyzdrowiało 45 osób.

I NA KWARANTANNIE

Rekordowa jest także liczba osób przebywających na kwarantannie. Od wczoraj przybyło ich 166 - 58 w Lęborku, 42 w gminie Cewice, 41 w gminie Nowa Wieś Lęborska, 16 w gminie Wicko i 9 w Łebie. Razem liczba osób w izolacji domowej to 447 (Lębork - 236, gmina Nowa Wieś Lęborska - 87, gmina Cewice - 55, Łeba - 39, Wicko - 30).

Zwiększenie liczby osób w kwarantannie wynika z zapisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia, zaostrzającego zasady postępowania, w tym objęcie kwarantanną osoby, której sprawa bezpośrednio dotyczy, wraz ze wspólnie zamieszkującą rodziną.
Przypominamy również o tym, że osoby pozostające w kwarantannie są uznawane za potencjalnie zdrowe.

DZIEWIĘĆ OSÓB W SZPITALACH

Kolejna, 9 zakażona osoba będąca mieszkańcem powiatu lęborskiego, wymaga hospitalizacji. W tej liczbie 3 osoby z Lęborka trafiły do szpitala, 4 z Łeby oraz po jednej z gmin Cewice i Nowa Wieś Lęborska.

Kolejne rekordy w kraju i w regionie. 4739 zakażeń w Polsce i 388 na Pomorzu

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 4739 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce w ciągu ostatniej doby, z czego 388 dotyczy osób z województwa pomorskiego. To dobowe rekordy zarówno dla kraju jak i regionu. W ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarły 52 osoby, w tym 46 z chorobami współistniejącymi, z czego 5 osób to mieszkańcy Pomorza.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 116 338 zakażeń koronawirusem oraz 2 919 zgonów z powodu Covid-19. W województwie pomorskim potwierdzono 7120 zakażeń i 118 zgonów.

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano 21,5 tys. testów. Dzień wcześniej wykonano ich 44,1 tys. Do tej pory w całej Polsce przebadano 3 599 722 próbek od 3 455 011 osób.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, obecnie zajętych jest 320 respiratorów, a covidowych łóżek szpitalnych zajętych jest 4 407. Na kwarantannie jest 188 629 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 26 716 osób. Do tej pory z Covid-19 wyzdrowiało 77 875 osób.

Od soboty 10.10.2020 r. cała Polska w żółtej strefie

W czwartek 8.10.2020 premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, że od soboty 10.10.2020 na terenie całej Polski będą obowiązywać ograniczenia dla strefy żółtej, a część powiatów ma być w strefie czerwonej. Dodatkowo od tego dnia w strefach żółtych ma obowiązywać zakrywanie nosa i ust na otwartych przestrzeniach. W województwie pomorskim w strefie czerwonej ponownie znajdą się Sopot oraz powiat kartuski. Dołączą do nich powiaty kościerski, słupski oraz pucki.

Minister poinformował także o powołaniu w każdym województwie jednego szpitala koordynacyjnego, w którym nie tylko będą leczeni pacjenci z Covid-19, ale również będzie się tam odbywać zarządzanie leczeniem w regionie. W województwie pomorskim będzie to 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku.

STAROSTA OSTRZEGA, ŻE BĘDZIE ZERO TOLERANCJI

Starosta Lęborski, Alicja Zajączkowska, Przewodnicząca Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przypomina, że do wszelkich wymogów z tym związanych należy się bezwzględnie stosować oraz uprzedza, że służby mundurowe, zgodnie z polityką „zero tolerancji” będą egzekwować stosowanie przepisów z całą surowością sankcji.

O umieszczeniu od soboty całej Polski w żółtej strefie, za wyjątkiem obszarów należących do strefy czerwonej, poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Oznacza to powrót do obowiązkowego zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych (z wyłączeniem lasów i parków) oraz do stosowania rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk podczas robienia zakupów.

Poniżej najważniejsze zasady obowiązujące w strefach żółtych:
- kongresy i targi mogą odbywać się na otwartej przestrzeni przy obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust. Jeśli odbywają się na przestrzeni zamkniętej – zajęta może być tylko połowa miejsc. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje też ograniczenie 1 osoba na 4 m kw.

- imprezy sportowe na stadionach, boiskach, w stadninach, na torach wyścigowych, basenach, siłowniach mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności. Osoby uczestniczące w wydarzeniach sportowych zobowiązane są do zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu

- imprezy kulturalne mogą obywać się wyłącznie z udziałem 25 proc. publiczności. Jeżeli odbywają się na otwartej przestrzeni, na widowni może być udostępnione co drugie miejsce (w rzędach naprzemiennie). W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie i słuchacze muszą zachować 1,5 metrowy dystans oraz zasłaniać nos i usta. Ta zasada obowiązuje też podczas wydarzeń kulturalnych na otwartych obiektach sportowych. Podczas imprez kulturalnych w otwartej przestrzeni obowiązuje limit 100 osób oraz 1,5 dystans między uczestnikami. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,

- w restauracjach i ogródkach obowiązuje dystans – 1 osoba na 4 m kw. Klienci muszą też zakrywać nos i usta do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Obowiązek zasłaniania przez cały czas dotyczy też obsługi

- baseny i aquaparki – obowiązuje ograniczenie do 75 proc. obłożenia

- w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i rekreacji obowiązuje ograniczenie – 1 osoba na 10 m kw.

- siłownie i kluby fitness – obowiązuje ograniczenie – 1 osoba na 7 m kw.

- w kinach obowiązuje ograniczenie 25 proc. publiczności i obowiązek zachowania 1,5 odstępu oraz zasłaniania ust i nosa

- sanatoria działają bez zmian. Warunkiem rozpoczęcia turnusu jest negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 wykonanego najpóźniej 6 dni przed rozpoczęciem pobytu

- udział w zgromadzeniach możliwy jest tylko pod warunkiem, że liczba uczestników nie przekroczy 150 osób, wszyscy zachowują 1,5 metrowy dystans oraz zakrywają usta i nos

- kościoły – podczas mszy, które odbywają się w kościele uczestnicy muszą zasłaniać nos i usta. W przypadku mszy na wolnym powietrzu mają wybór - zachowanie 1,5 dystansu lub noszenie maseczki

- wesela i uroczystości rodzinne: od 17 października obowiązywać będzie ograniczenie liczebności wesel i innych uroczystości rodzinnych do 75 osób nie licząc obsługi. Na tego typu imprezach nie obowiązuje zasłanianie nosa i ust (choć jest zalecane)

- w przypadku innych imprez i spotkań (niezależnie od ich rodzaju) wprowadzono ograniczenie do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Jest też obowiązek zakrywania ust i nosa

- transport zbiorowy: jak czytamy na stronie rządowej: Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi: 100 proc. liczby miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych. Obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust

- noszenie masek (zasłanianie nosa i ust) wszędzie w przestrzeni publicznej (m.in. w sklepach, galeriach handlowych, na targowiskach, w bankach, na poczcie, w kinie i teatrze. Usta i nos należy zasłaniać także podczas wizyty u lekarza, w kościele, urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej. Obowiązek ten będzie dotyczył również cmentarzy w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych)

- podczas zakupów obowiązkowe jest noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk

- obowiązuje całkowity zakaz działania dyskotek i klubów nocnych

- w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i studiach tatuażu może przebywać tylko obsługa i aktualnie obsługiwani klienci.

Przywołane wyżej obostrzenia są niemal identyczne z tymi, które obowiązywały w całym kraju do 30 maja br. Zasadniczą różnicą w ich skutkach będzie bezwzględne stosowanie sankcji karnych za nieprzestrzeganie obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało w miniony wtorek wdrożenie wspólnie z policją polityki „zero tolerancji”, co oznacza sankcje w postaci mandatów karnych i kar administracyjnych. Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą stosować się do zakrywania ust i nosa, będą musiały wg nowej odsłony przepisów, przedstawić podczas kontroli stosowne zaświadczenie lekarskie, potwierdzające ten fakt.

Ogniska zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie pomorskim

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o sytuacji w ogniskach zakażenia wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim:

Ognisko związane z weselem w powiecie gdańskim, szkołą w powiecie kościerskim, zakładem pracy w powiecie kartuskim – 28 przypadków zakażenia, w tym 7 pracowników.

Ognisko związane z DPS – 91 przypadków zakażenia w tym 49 przypadków zakażenia wśród pensjonariuszy i 16 przypadków zakażenia wśród personelu, 26 przypadków zakażenia u innych osób związanych z tym ogniskiem, powiat bytowski.

Ognisko związane z imprezami urodzinowymi (uczniowie LO) – 33 przypadki zakażenia w tym 22 uczniów, miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat tczewski, powiat pucki, powiat wejherowski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 13 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników, powiat pucki.

Ognisko związane ze Szkołą i Kościołem – 84 przypadki zakażenia, w tym 11 nauczycieli, 34 uczniów, miasto Słupsk, powiat słupski

Ognisko związane ze szpitalem rehabilitacyjnym – 79 przypadków zakażenia w tym 14 pracowników, powiat kartuski, miasto Gdańsk, miasto Gdynia, powiat gdański.

Ognisko związane z zakładem pracy – 6 przypadków zakażenia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z terapią – 4 przypadki zakażenia, powiat bytowski, powiat kościerski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z zakładem opiekuńczo – leczniczym – 35 przypadków zakażenia w tym 13 pracowników, powiat bytowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 21 przypadków zakażenia w tym 15 pracowników, powiat kościerski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 13 przypadków zakażenia w tym 9 pracowników, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 20 przypadków zakażenia w tym 12 pracowników, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szkołą i Przedszkolem – 18 przypadków zakażenia, w tym 15 nauczycieli i 2 uczniów, powiat bytowski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 4 przypadki zakażenia w tym 2 pracowników medycznych, miasto Gdynia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z Przedszkolem – 11 przypadków zakażenia w tym 3 nauczycieli i 5 uczniów, powiat pucki, powiat wejherowski.

Ognisko związane ze Szkołą – 11 przypadków zakażenia w tym 5 nauczycieli, powiat kościerski.

Ognisko związane z wycieczką – 33 przypadki zakażenia, miasto Sopot, miasto Gdynia, powiat nowodworski.

Ognisko związane ze Szkołą – 8 przypadków zakażenia, w tym 5 nauczycieli, powiat pucki.

Ognisko związane ze Szkołą – 3 przypadki zakażenia, w tym 2 nauczycieli, miasto Gdynia

Ognisko związane ze Szkołą – 7 przypadków zakażenia, w tym 2 nauczycieli i dwóch uczniów, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 12 przypadków zakażenia w tym 7 pracowników medycznych, powiat tczewski, powiat gdański, powiat starogardzki.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników, powiat starogardzki, miasto Gdańsk powiat gdański.

Ognisko związane z zakładem pracy – 5 przypadków zakażenia, powiat wejherowski, miasto Gdynia, miasto Gdańsk.

Ognisko związane z Zespołem Szkół – 3 przypadki zakażenia, w tym 2 nauczycieli i 1 uczeń, powiat wejherowski.

Ognisko związane z Zespołem Szkół – 7 przypadków zakażenia, w tym 5 uczniów, powiat wejherowski.

Ognisko związane ze Szkołą – 2 przypadki zakażenia, w tym 1 uczeń i 1 nauczyciel, powiat wejherowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 15 przypadków zakażenia, w tym 14 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.

Ognisko związane ze Szkołą – 4 przypadki zakażenia, powiat wejherowski

Ognisko związane z weselem i Przedszkolem – 12 przypadków zakażenia, powiat nowodworski, powiat kwidzyński.

Ognisko związane z zakładem pracy – 5 przypadków zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane ze Szkołą – 8 przypadków zakażenia w tym 3 nauczycieli, 1 uczeń, powiat wejherowski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 3 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników medycznych, powiat bytowski.

Ognisko związane z zakładem pracy w Gdyni – 10 przypadków zakażenia w tym 4 pracowników, powiat tczewski, powiat wejherowski, powiat pucki, miasto Gdynia.

Ognisko związane z zakładem pracy w Gdyni – 3 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników, miasto Gdynia.

Ognisko związane z Przychodnią – 3 przypadki zakażenia, w tym 1 pracownik medyczny, powiat wejherowski.

Ognisko związane z Przedszkolem – 4 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 32 przypadki zakażenia w tym 7 wśród personelu i 25 przypadków wśród pensjonariuszy, powiat kartuski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat kartuski, miasto Gdańsk, miasto Sopot.

Ognisko związane z wycieczką – 15 przypadków zakażenia, powiat chojnicki.

Ognisko związane ze Szpitalem – 5 przypadków zakażenia, w tym 4 pracowników medycznych, powiat lęborski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników, powiat kartuski, powiat starogardzki, miasto Gdańsk.

Ognisko związane z zakładem pracy – 15 przypadków zakażenia, powiat starogardzki, miasto Gdańsk.

Ognisko związane ze Szpitalem – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników medycznych miasto Gdańsk.

Ognisko związane z 2 zakładami pracy – 15 przypadków zakażenia w tym 11 pracowników, powiat malborski.

Ognisko związane ze Szkołą – 10 przypadków zakażenia w tym 5 nauczycieli i 3 uczniów, powiat wejherowski, powiat kartuski.

Ognisko związane z wycieczką – 75 przypadków zakażenia, powiat słupski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, w tym 3 pracowników, miasto Gdynia, powiat pucki.

Ognisko związane ze Szkołą – 5 przypadków zakażenia, w tym 1 nauczyciel i 2 uczniów, powiat tczewski.

Ognisko związane z Zespołem Kształcenia – 22 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników i 11 uczniów, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szkołą – 5 przypadków zakażenia, w tym 1 nauczyciel, 1 pracownik Szkoły i 3 uczniów, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 67 przypadków zakażenia w tym 51 pracowników medycznych, powiat kościerski, miasto Gdańsk, powiat tczewski, powiat kartuski.

Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 21 przypadków zakażenia w tym 3 osoby z personelu i 17 pensjonariuszy, powiat nowodworski.

Ognisko związane z Przedszkolem – 7 przypadków zakażenia, w tym 3 nauczycieli i 2 uczniów, powiat gdański.
Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z Przedszkolem – 4 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 82 przypadki zakażenia, w tym 10 pracowników i 72 pensjonariuszy, powiat wejherowski, miasto Gdynia, powiat kartuski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 50 przypadków zakażenia w tym 28 pracowników medycznych, miasto Gdańsk, miasto Sopot.

Ognisko związane ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym – 7 przypadków zakażenia, w tym 6 nauczycieli i 1 uczeń, miasto Gdynia.

Ognisko związane z podmiotem leczniczym – 3 przypadki zakażenia, powiat starogardzki.

Ognisko związane z Przedszkolem – 4 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników, powiat wejherowski.

Ognisko związane ze Szkołą – 10 przypadków zakażenia w tym 5 nauczycieli, powiat tczewski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 8 przypadków zakażenia, w tym 5 pracowników, miasto Gdańsk, miasto Sopot, miasto Gdynia, powiat gdański.

Ognisko związane z zakładem opiekuńczo – leczniczym - 24 przypadki zakażenia w tym 10 pracowników i 14 pacjentów, powiat tczewski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z ośrodkiem pomocy – 9 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników, miasto Gdynia.

Ognisko związane ze żłobkiem i przedszkolem – 2 przypadki zakażenia, powiat gdański.

Ognisko związane ze Szkołą – 5 przypadków zakażenia, w tym 2 nauczycieli i 2 uczniów, powiat starogardzki, powiat tczewski.

Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 2 przypadki zakażenia, powiat starogardzki.

Ognisko związane z zakładem pracy – 10 przypadków zakażenia, w tym 4 pracowników, powiat lęborski

Ognisko związane z hospicjum – 4 przypadki zakażenia, powiat pucki, powiat wejherowski.

Ognisko związane z Przychodnią – 5 przypadków zakażenia, miasto Gdańsk.

Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 12 przypadków zakażenia, w tym 7 pensjonariuszy i 5 osób z personelu, powiat pucki.

Ognisko związane z drużyną sportową– 8 przypadków zakażenia, miasto Gdańsk, miasto Sopot

Ognisko związane z zakładem pracy – 16 przypadków zakażenia, w tym 14 pracowników, miasto Gdynia, miasto Gdańsk, miasto Sopot, powiat gdański.

Ognisko związane z zakładem pracy – 2 przypadki zakażenia, powiat gdański.

Ognisko związane z zakładem pracy – 2 przypadki zakażenia, miasto Gdańsk, miasto Gdynia.

Ognisko związane ze szkołą – 2 przypadki zakażenia, powiat kwidzyński.

Ognisko związane z zakładem pracy – 4 przypadki zakażenia, w tym 3 pracowników, powiat tczewski.

Ognisko związane z domem pomocy – 11 przypadków zakażenia, w tym 3 osoby z personelu, powiat starogardzki.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 4 przypadki zakażenia, powiat starogardzki.

Ognisko związane ze Szkołą – 11 przypadków zakażenia, w tym 8 nauczycieli i 3 uczniów powiat słupski.

Ognisko związane ze Szpitalem – 7 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników medycznych, miasto Słupsk.

Ognisko związane ze Szpitalem – 6 przypadków zakażenia, w tym 6 pracowników medycznych, powiat pucki, powiat wejherowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z domem opieki – 4 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z zakładem pracy – 9 przypadków zakażenia, w tym 7 pracowników, miasto Gdańsk.

Ognisko związane z zakładem pracy – 4 przypadki zakażenia, w tym 2 pracowników, miasto Gdańsk.

Ognisko związane ze szkołą – 6 przypadków zakażenia, w tym 3 nauczycieli, 1 uczeń, powiat pucki.

Ognisko związane ze Szpitalem –10 przypadków zakażenia, w tym 5 pracowników medycznych, powiat malborski.

Ognisko związane ze Szkołą – 2 przypadki zakażenia, w tym 1 nauczyciel, powiat wejherowski.

Ognisko związane z domem opieki – 6 przypadków zakażenia, w tym 4 pensjonariuszy i 2 osoby z personelu, powiat gdański.

Ognisko związane ze Szkołą – 2 przypadki zakażenia, w tym 1 uczeń, 1 nauczyciel, miasto Gdańsk.

Ognisko związane ze Szpitalem – 15 przypadków zakażenia, w tym 7 pracowników medycznych, 7 pacjentów, miasto Słupsk, powiat słupski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat lęborski, powiat wejherowski, powiat bytowski

Ognisko związane z zakładem pracy – 4 przypadki zakażenia, w tym 2 pracowników, powiat bytowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 2 przypadki zakażenia, powiat starogardzki.

Ognisko związane z zakładem pracy – 5 przypadków zakażenia, powiat wejherowski.

Ognisko związane z zakładem pracy – 2 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane ze szkołą – 5 przypadków zakażenia, powiat kwidzyński.

Ognisko związane z przedszkolem – 4 przypadki zakażenia, powiat kwidzyński.

Ognisko związane ze Szpitalem – 5 przypadków zakażenia, powiat kwidzyński.

Ognisko związane z Przedszkolem – 3 przypadki zakażenia, miasto Gdańsk.

Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, miasto Gdańsk.

Ognisko związane ze Szpitalem – 2 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane z Przychodnią – 2 przypadki zakażenia, miasto Gdynia.

Ognisko związane ze Stacją Dializ – 2 przypadki zakażenia, powiat kościerski.
Ognisko związane z Przychodnią – 4 przypadki zakażenia, powiat kościerski.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus w powiecie lęborskim. Rekordowy przyrost liczby zakażonych i osób na kwarantannie - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto