Futsal. Team Lębork przegrał z AZS UW Darkomp Wilanów i stanął nad przepaścią.

Marcin Kapela
W ostatnim w tym sezonie meczu przed swoimi kibicami Team Lębork podejmował AZS UW Darkomp Wilanów. Gospodarze potrzebowali trzech punktów, żeby zwiększyć swoje szanse na utrzymanie w elicie. Goście też jeszcze nie byli pewni utrzymania i to drużyna ze stolicy wygrała 5:1 (1:0). Jedynego gola na pocieszenie strzelił w końcówce Piotr Łapigrowski. W ekstraklasie futsalu pozostały do rozegrania dwie kolejki. Team zagra w Lesznie i z Legią w Warszawie. Do bezpiecznego miejsca traci cztery punkty, więc musi wygrywać i liczyć na potknięcie MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Futsal Ekstraklasa, 28 kolejka, 14.05, sobota, godz. 18
LSSS Team Lębork - AZS UW Darkomp Wilanów 1:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Pikiewicz (17), 0:2 Michał Rabiej (26), 0:3 Michał Klaus (29), 0:4 Klaus (29), 0:5 Klaus (34), 1:5 Piotr Łapigrowski (38)

Team: Rafał Łapigrowski - Witkowski, Madziąg, Monteiro, Yvaaldo. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Kolesnik, P. Łapigrowski, Gniba, Kaczorowski. Trener Wojciech Pięta

AZS UW Darkomp: Wójcik - Marcinkowski, Pikiewicz, Lifanov, Klaus. Rezerwowi: Górzyński, Opatowski, Offert, Rabiej, Starek, Wielgat, Buczek, Lisnychenko. Trener Maciej Karczyński

Żółte kartki: Madziąg - Marcinkowski, Lisnychenko

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz (Knurów), Dawid Konieczny (Pszczyna), Arkadiusz Piotrowski (Lębork), Norbert Piotrowski (Lębork)

Sobotnie spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym było dla Team ostatnim w tym sezonie przed swoimi kibicami. Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem pauzującego za żółte kartki Brazylijczyka Davidsona. Do 17 minuty było bez goli. Wynik otworzył Maciej Pikiewicz po podaniu od Michała Klausa. Minął Rafała Łapigrowskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Na 2:0 goście podwyższyli już po zmianie stron, kiedy wykończyli kontratak. Ukrainiec Vitalii Lisnychenko wypatrzył Michała Rabieja. Gola na 3:0 zdobył Michał Klaus po zagraniu "na ścianę" z Pikiewiczem. Już chwilę potem reprezentant Polski wykorzystał fakt gry lęborczan bez bramkarza i trafił z własnej połowy na 4:0. Przy bramce na 5:0 Pikiewicz asystował Klausowi. Dopiero w 38 minucie honorowego gola zdobył pełniący rolę wycofanego bramkarza Piotr Łapigrowski.

- Przed meczem wierzyliśmy w zwycięstw i w I połowie mecz był wyrównany. Szkoda, że nie strzeliliśmy jako pierwsi gola a sami straciliśmy. W drugiej połowie tracimy dwa gole, to podcięło nam skrzydła i przestaliśmy grać. Mimo tej porażki jesteśmy jeszcze w stanie powalczyć o ekstraklasę, ale nie wystarczy wiara. Trudno powiedzieć, co się z nami dzieje. Na treningach jest jedno, a w meczu zupełnie coś innego. To kolejny mecz, gdzie trudno znaleźć wytłumaczenie. Nie wiem, czy wszyscy myślami już są gdzie indziej, na wakacjach, ale przecież sezon nie skończył się. Zespoły zbierają punkty a my nic nie gramy. Do końca będę wierzyć w utrzymanie, ale trzeba grać i wygrywać. Z całym szacunkiem, ale obecnie nie pokazujemy tego, żeby zostać w ekstraklasie

- powiedział po sobotnim meczu kapitan Team Vitaliy Kolesnik.