Futsal. Bez niespodzianki w pucharowym meczu Team Lębork z Red Dragons Pniewy

Marcin Kapela
Drużyna Red Dragons Pniewy, aktualnie szósta drużyna w ligowej tabeli rozgrywek ekstraklasy, była rywalem LSSS Team Lębork w 1/16 Pucharu Polski. Marcin Kapela
Red Dragons Pniewy, aktualnie szósta drużyna w ligowej tabeli rozgrywek ekstraklasy, była rywalem LSSS Team Lębork w 1/16 Pucharu Polski. W sobotnie, wczesne popołudnie, I-ligowa drużyna trenera Wojciecha Pięty nie była faworytem i przegrała 2:5 (1:3). Dla zwycięzców hat-tricka ustrzelił Mateusz Kostecki, jedno trafienie było autorstwa Adriana Skrzypka a pechowo do własnej bramki trafił Krzysztof Witkowski. Tak więc to drużyna z ekstraklasy zagra w 1/8 pucharowych rozgrywek. Team tydzień wcześniej przegrał w I lidze u siebie 0:5 (0:3) z LZS Dragon Bojano.

STAWKĄ 1/8 PUCHARU POLSKI

Od środy do niedzieli rozgrywane są pojedynki 1/16 finału Pucharu Polski. W grze zostało czternaście zespołów z FOGO Futsal Ekstraklasy. Jednym z nich jest Red Dragons Pniewy, który walczyć o awans przyjechał do Lęborka.

DŁUŻSZĄ ŁAWKĘ MIELI GOSPODARZE
Faworytem meczu w hali miejskiej byli goście. Team Lębork zajmuje obecnie 8 miejsce na zapleczu ekstraklasy. Trener Wojciech Pięta wystawił od pierwszej minuty Piotra Kąkola w bramce, kapitana Piotra Łapigrowskiego, Krzysztofa Witkowskiego, Tomasza Neubauera i Ukraińca Vladyslava Tkachenko. Na znacznie liczniejszej ławce rezerwowych od gości pozostali: bramkarz Jakub Formella, Patrycjusz Gaffke, Łukasz Janowicz, Klaudiusz Lange, Dawid Łapigrowski, Marcin Staszczuk, Maciej Wierzbowski i Ukrainiec Andrii Yelishev.

Trener gości Łukasz Frajtag posłał do boju bramkarza Rafała Roja, Ukraińca Mykytę Storozhuka, Oskara Stankowiaka, Hiszpana Germana oraz późniejszego bohatera spotkania Mateusza Kosteckiego. W odwodzie pozostali kapitan Adrian Skrzypek, Patryk Hoły i Ukrainiec Serhii Chamuka.

STRZELANIE ROZPOCZĄŁ KOSTECKI

Wynik dla Red Dragons otworzył w 4 minucie Kostecki. W 7 minucie niefortunnie do własnej bramki skierował piłkę Witkowski. Na 0:3 podwyższył Kostecki po kontrataku i precyzyjnym dograniu Skrzypka. Jeszcze przed przerwą nadzieję gospodarzom przywrócił Łukasz Janowicz. W 33 minucie kapitan Red Dragons Skrzypek podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 4:1. W ostatniej minucie meczu trzecie trafienie Kosteckiego niemal z połowy boiska do pustej bramki. Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Witkowski.

1/16 Pucharu Polski, 04.02.2023
LSSS Team Lębork - Red Dragons Pniewy 2:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Mateusz Kostecki (4), 0:2 Krzysztof Witkowski (7 - samobójcza), 0:3 Kostecki (17), 1:3 Łukasz Janowicz, 1:4 Adrian Skrzypek (33), 1:5 Kostecki (40), 2:5 Witkowski (40)
Team: Kąkol - P. Łapigrowski (kapitan), Witkowski, Neubauer, Tkachenko. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Gaffke, Janowicz, Lange, D. Łapigrowski, M. Staszczuk, Maciej Wierzbowski, Yelishev. Trener Wojciech Pięta
Red Dragons: Roj - Storozhuk, Skrzypek (kapitan), German, Kostecki. Rezerwowi: Stankowiak, Hoły, Chamuka. Trener Łukasz Frajtag
Żółte kartki: Stankowiak, Kostecki (obaj Red Dragons)
Sędziowie: Marek Marcinkowski - sędzia główny, Michał Walkowski - asystent 1, Adam Bartosiak - asystent 2

WYSOKA PORAŻKA Z DOBRYMI ZNAJOMYMI

W piątek 27 stycznia Team podejmował pomorskiego rywala Dragon Bojano w 13 kolejce grupy północnej I ligi. Wyżej notowani goście wygrali w Lęborku 5:0 (3:0). W ich składzie zagrało kilku byłych zawodników lęborskiej drużyny, jak bramkarz Dominik Czekirda, Paweł Friszkemut, Patryk Ziarko czy Dominik Depta.

I liga, grupa północna, 13 kolejka, 27.01.2023
LSSS Team Lębork - LZS Dragon Bojano 0:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Maciej Osłowski (6), 0:2 Osłowski (15), 0:3 Dominik Depta (17), 0:4 Depta (29), 0:5 Nikodem Czaja (36)
Team: Kąkol - P. Łapigrowski (kapitan), D. Łapigrowski, Tkachenko, Witkowski. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Gaffke, Janowicz, Lange, Neubauer, Maciej Wierzbowski, Yelishev. Trener Wojciech Pięta
Dragon: Czekirda - Friszkemut, Horbacz, Osłowski, Ziarko. Rezerwowi: Bach (bramkarz), Czaja, Depta, Iwański, Kreft, Madani (kapitan). Trener Marek Widzicki
Żółte kartki: Tkachenko (dwie), D. Łapigrowski, - Horbacz, Czekirda, Czaja, Madani
Czerwona kartka: Tkachenko (w konsekwencji dwóch żółtych - 31 minuta, Team)