Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dla kogo "Lęborski Lew"? Zgłoś kandydata do zaszczytnego wyróżnienia

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Od 1 do 30 kwietnia można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Lęborka.
Od 1 do 30 kwietnia można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Lęborka. Archiwum/Marcin Kapela
Z początkiem kwietnia ruszyło przyjmowanie kandydatur do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Lęborka może być nadane imiennie osobie fizycznej, stowarzyszeniom i fundacjom działającym na terenie Lęborka. W 2023 r. wyróżnienie przyznano Lęborskiemu Bractwu Historycznemu a odebrał je na uroczystym spotkaniu w Sali Rajców przewodniczący Zarządu stowarzyszenia Marcin Ramczyk.

Zgłaszanie kandydatur do wyróżnienia "Lęborski Lew"

Od 1 do 30 kwietnia można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Lęborka.

Wyróżnienie może być nadane imiennie osobie fizycznej, stowarzyszeniom i fundacjom działającym na terenie Lęborka, w szczególności w zakresie działalności społecznej, gospodarczej, edukacyjnej, naukowej, charytatywnej, artystycznej, kulturalnej lub sportowej. Wyróżnienie może być nadane tej samej osobie, stowarzyszeniu lub fundacji tylko jeden raz.

Z wnioskiem o nadanie Wyróżnienia mogą występować działające na terenie miasta Lęborka:

  • organizacje społeczne, w tym organizacje zawodowe, samorządowe, stowarzyszenia i fundacje
  • osoby prawne inne niż stowarzyszenia i fundacje
  • niezorganizowane grupy obywateli.

Wniosek musi być poparty przez minimum 50 mieszkańców Lęborka, którzy mają ukończony 18 rok życia na dzień 1 kwietnia danego roku i znajdują się w aktualnym rejestrze mieszkańców miasta Lęborka na dzień zgłoszenia wniosku.

Wyróżnienie jest nadawane decyzją Kapituły „Lęborskiego Lwa”. Kapituła liczy 9 członków, a w jej skład wchodzi co najmniej 6 radnych (w tym Przewodniczący Rady Miejskiej), Przewodniczący Rady Seniorów, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta oraz Burmistrz lub wyznaczony przez Burmistrza pracownik Urzędu Miejskiego w Lęborku.

Kapituła dokonuje wyboru do 30 czerwca danego roku. Uroczystego wręczenia statuetki Lęborskiego Lwa dokonuje Burmistrz Miasta Lęborka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Lęborku w okolicznościach zapewniających uroczysty charakter tego aktu, np. podczas Sesji Rady Miejskiej.

Wnioski można pobrać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ulicy Armii Krajowej 14 lub ze strony internetowej Urzędu Miejskiego i wraz z uzasadnieniem, zgodą osoby/ stowarzyszenia/ fundacji nominowanej oraz podpisami złożyć w kancelarii Urzędu Miejskiego w Lęborku najpóźniej do dnia 30.04.2024 r. do godz. 15.00.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dla kogo "Lęborski Lew"? Zgłoś kandydata do zaszczytnego wyróżnienia - Lębork Nasze Miasto

Wróć na leba.naszemiasto.pl Nasze Miasto