Piłka nożna. BZ - Bud Lubowidz wygrał wszystko w 21 edycji Turnieju o Puchar Starosty

Marcin Kapela
Osiem piłkarskich drużyn rywalizowało w sobotę (22.01) w hali miejskiej w 21 edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej, którego stawką był Puchar Starosty Lęborskiego. W finale BZ-Bud Lubowidz wygrał 5:2 z Wikędem Luzino. Najlepszym strzelcem turnieju z 5 golami został Piotr Łapigrowski z BZ-Bud. Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Tomasz Gaffke, także z tej drużyny. Puchar "Dziennika Bałtyckiego", który był patronem medialnym turnieju, dla najlepszej drużyny z powiatu lęborskiego także trafił do zespołu z Lubowidza.

Do rywalizacji o wygraną w 21 edycji turnieju zostały zaproszone: Anioły Garczegorze, Chrobry Charbrowo, Start Łebień, BZ BUD Lubowidz, Zenit Łęczyce, Zenit Redkowice, Leśnik Cewice i Wikęd Luzino. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

W I półfinale Wikęd Luzino zremisował w regulaminowym czasie 2:2 z Zenitem Łęczyce, ale wygrał w karnych 5:4. W II półfinale BZ - Bud Lubowidz wygrał 3:0 z Leśnikiem Cewice (gole Piotra Łapigrowskiego, Dawida Łapigrowskiego i Piotra Małkowskiego).

W meczu przegranych z półfinałów o 3 miejsce Zenit Łęczyce wygrał 2:1 z Leśnikiem Cewice (gole Kacpra Formeli i Kacpra Malka dla Zenitu oraz Dariusza Siwka dla Leśnika).

W meczu o 1 miejsce BZ - Bud zagrał z Wikędem Luzino. W 3 minucie prowadzenie Wikędowi dał Kacper Bornowski. Na 2:0 w 5 minucie podwyższył Szymon Landowski. W 6 minucie kontaktowego gola strzelił Patryk Gaffke. W 14 minucie wyrównał Dawid Łapigrowski. Prowadzenie 3-2 drużynie z Lubowidza dał Krzysztof Witkowski. Wynik na 5:2 ustalili Piotr Łapigrowski i Piotr Małkowski.

Skład BZ - Bud Lubowidz: Tomasz Gaffke (bramkarz), Patryk Gaffke, Piotr Łapigrowski, Lucjan Wijatkowski, Dawid Łapigrowski, Piotr Małkowski, Tomasz Neubauer, Krzysztof Witkowski.
Skład Wikędu Luzino: Przemysław Mienik, Szymon Landowski, Kacper Bornowski, Adrian Mienik, Michał Dąbrowski, Olgierd Hewelt (bramkarz), Michał Roicki.
Skład Zenitu Łęczyce: Jakub Mach (bramkarz), Mateusz Ruszkowski, Kacper Malek, Michał Kobiela, Michał Małkowski, Gracjan Lis, Wiktor Miotk, Rafał Jaźwiec, Kacper Formela.
Skład Leśnika Cewice: Jakub Formela (bramkarz), Adam Zieliński, Przemysław Mosór, Adrian Skolimowski, Tomasz Sulkowski, Mateusz Potrykus, Mateusz Szmuda, Patryk Czaja, Kacper Baranowski, Dariusz Siwek, Adrian Kostuch.

Puchary, dyplomy i statuetki wręczali: Edmund Głombiewski - wicestarosta lęborski, Witold Namyślak - burmistrz Lęborka, Mirosław Tandek - przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Witold Krużycki - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Marian Kurzydło - sekretarz miasta Lęborka, Rafał Gajewski - radny Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska, Marcin Brodalski - Dyrektor biura poselskiego w Lęborku Posła na Sejm RP Piotra Müllera oraz Andrzej Syldatk - prezes klubu sportowego Anioły Garczegorze.

Turniej zorganizowali: Powiat Lęborski, Miasto Gmina Lębork, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Klub Sportowy Anioły Garczegorze.